Eski WBO ağır siklet şampiyonu Joseph Parker, Tyson Fury’nin “çağımızın en iyi ağır sikleti” olduğuna inanıyor.

Parker, Fury ile arkadaş ve antrenmanlarda ‘Çingene Kralı’na yardımcı olmuştur. Parker, Fury’nin son üç maçını yaptığı Las Vegas’ta sıklıkla kalıyor ve Fury’yle çalışma fırsatı buluyor. Fury’nin son dört maçı ABD’de gerçekleşti.

Fury, geçen ay WBC ağır siklet şampiyonu oldu ve Deontay Wilder’ı iki kez yere düşürere yedinci raundda nakavtla galip geldi.

Fury, Kasım 2015’te Wladimir Klitschko’yu 12 raund sonunda puanla yenerek 4 ayrı federasyonun şampiyonu olmuştu.

“İlk maç Wilder’a karşı, Fury benim düşünceme göre kazandı ama hepimizin gördüğü gibi hakemler berabere ilan etti. İkinci maçta, hiç kimse Fury’nin onu nakavt etmesini beklemiyordu. Üçüncü maçta da aynı sonuç olacağını düşünüyorum. Bence Fury muhtemelen çağımızdaki en iyi ağır siklet. Wladimir Klitschko’yla karşılaşmak ve onu tahtından indirmek ve ayrıca uzun bir aradan sonra boksa geri dönerek, Wilder’ı yenmek ve ünvanı almak inanılmaz, “diyor Parker Sport’a.

Parker tekrar bir dünya şampiyonluk maçına çıkmak istiyor. Bir sonraki maçının ne zaman gerçekleşeceğini gerçekten bilmiyor, çünkü boks devam eden koronavirüsü pandemisi nedeniyle artık ne olacağı belirsiz.

“Anthony Joshua ve Dillian Whyte maçlarından sonra sürekli galip geldiğimi biliyorsun. Gelecekte olabildiğince çabuk bir dünya şampiyonu olmak istiyorum, “dedi Parker.

“Söylemekten korkmadım, dünyadaki ilk beş ya da onla savaşacağım, böylece bir unvan kazanmaya daha çok yaklaşırım.”