Eski dünya şampiyonu Marvin Hagler, Deontay Wilder’ın Tyson Fury’yi yenmesini umuyor, böylece Anthony Joshua’yla “gecikmiş” olduğuna inandığı bir maç olabilir.

WBC şampiyonu Wilder ve Fury, Aralık 2018’de Staples Center’da tartışmalı bir kararla berabere kaldı,Fury iki kez yıkıldıktan sonra 12. raundda birden ayağa kalktı.

Cumartesi günü Las Vegas’taki MGM Grand’da gerçekleşecek olan rövanş sonrasında Hagler, IBF, WBA, IBO ve WBO şampiyonu Joshua’nın da önemli maçlara dahil olmasını umuyor.

Hagler, Laureus Dünya Spor Ödülleri’nden önce Omnisport’a verdiği demeçte, “Ağır sikletlerin tekrar popüler olduğu görmek harika, çünkü uzun süredir odak dışı kaldılar” dedi.

“Tyson Fury gibi adamlar çok heyecan veriyor; o bir karakter. Ve Wilder öngörülemeyen biri, gerçekten nasıl bir tarzla maça gireceğini bilmiyorsunuz.

“Fury ile karşılaştığında ilk maçtaki gibi olacağını sanmıyorum. Bu sefer onu indirirse ayağa kalkamayacağından emin olmak isteyecektir.

“Bu maç için sabırsızlanıyorum. Bu öngörülemeyen bir karşılaşma çünkü hangi oyun planını uygulayacaklarını bilmiyorsunuz.

“Kimin kazanacağını tahmin edemiyorum, ama Wilder’ın kazandığını görmek istiyorum çünkü onu ve Anthony Joshua’yı maç yaparken görmek istiyorum, çünkü bu maç çok gecikti.