Billy Joe Saunders, Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez’e karşı WBO süper orta siklet dünya şampiyonluk ünvanını savunmak için neredeyse bir anlaşma tamamlandı.

Karşılaşma, 2 Mayıs’ta Cinco De Mayo haftasonunun bir parçası olarak Las Vegas’ta gerçekleşecek.

Saunders’ın kariyerine rehberlik eden yönetim şirketi MTK Global’den Jamie Conlan’a göre, iki taraf içinde bir sorun görünmediğini ve kesinleşmiş bir anlaşmanın çok yakın olduğunu belirtti.

Eddie Hearn, geçen hafta Saunders ve WBA şampiyonu Callum Smith anlaşmaya çalıştığını ancak her iki boksör için de şartlardan memnun olmadığını söyledi.

Canelo, Kasım ayındaki son mücadelesinde, WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey Kovalev’i yenmişti. Meksikalı yıldız Kovalev’i 11. raundda nakavt etti. Canelo o zamandan beri kemerini boşa çıkardı ve süper orta siklete dönüyor.

Conlan, Sky Sports’a, “Yapılması çok muhtemel.” Dedi.

“Sadece daha iyi şartlar üzerinde pazarlık yaptık. Billy Joe sırada bekliyor.

“Maçın yapılması muhtemel. Hala çözülmesi gereken bazı konular var. Her iki boksör de istiyor, her iki eğitim kampı da istiyor, herkes aynı tarafta görünüyor,

Conlan Billy Joe için “Canelo’yu yenme stiline sahip. MTK’daki herkes Canelo’yu yenme potansiyeline sahip. Bu ilginç bir mücadele – kariyerinin en büyük maçı. Sadece her şeyin doğru olduğundan emin olmamız gerekiyor”