Andy Ruiz Jr’ın eski eğitmeni Manny Robles, geçen Aralık ayında Andy’nin Anthony Joshua’ya kaybetmesinin ardından kemerlerin gitmesine izin vermesine hala üzülüyor.

Ani şöhret ve servet, Ruiz Jr.’ın Joshua’yı 7. raundda nakavt ettikten sadece altı ay sonra rövanşta yenilmesi çökmesini sağladı. Ruiz maç için yeterince antrenman yapmadı ve 128 kilo oldu, bu da Joshua’nın onu yenmek için ringde rahat bir şekilde hareket etmesini kolaylaştırdı. Robles üzgün çünkü Ruiz iyi antrenman yapmış olsaydı bu maçı kazanabileceğini düşünüyordu.

Ruiz’in bu yaz iyi bir rakibe karşı ringe dönmesi bekleniyor. Sürekli olarak Instagram’dan gönderi paylaşıyor, geri dönüşünden bahsediyor. Kilo alıyor ve kaybettiği kemerleri Joshua’dan geri almak istiyor.

Ruiz’in bir sonraki mücadelesinin 38 yaşındaki Chris Arreola’ya karşı olduğu söyleniyor. Ruiz Joshua’ya karşı çıktığı maçtan çok daha kötü durumda, Arreola bile bu noktada onu yenebilir. Arreola birçok yumruk varyasyonlarını uygulayabilir.

“Andy Ruiz’e ulaşmak için hiç telefon etmedim. Benimle hiç konuşmadı. Spor salonuna gelen babasu benimle ayrılmak istediklerini söylemişti.”dedi. Robles, IFL TV’ye“ Suudi Arabistan’daki kavgadan bu yana Andy’den haber alamadım.

“Açıkçası hayal kırıklığına uğradım, ama asla inancını kaybetmiyorsun. Ben bir birey, bir kişi ve bir antrenör olarak, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ve ona olan inancımı kaybetmeyeceğim ve bir gün uyanıp sahip olduğu önemi ve sorumluluğu fark edeceğini umuyorum. sadece kendisine değil, tüm boks hayranları için.

“O, hayatında hiçbir şey olmayan bir çocuktu ve aniden uyanıyorsunuz ve bankada milyonlarca dolarınız var. Daha fazla milyonlar kazanmaya hazırsınız. Çok zor. Bu durum onu çok fazla etkiledi ”dedi.

Ruiz’in muhtemelen Robles’in yerine Teddy Atlas’la anlaşılacağı konuşulmuştu, ancak ikisi hiç konuşmadı. Atlas’ın eğitimi sıkı olduğu için Andy eğer disiplinsiz davranırsa, Atlas onu bununla devam etmeyecekti.

“Bence para ve şöhret insanları değiştirir. Herkes için bunu söyleyemem ama kesinlikle öyle ve onu değiştirdi.

Deontay Wilder’a karşı yaptığı iki maçta gördüğümüz Ortiz, Ruiz’i yenebilir ve hatta belki de onu nakavt edebilirdi. Bu adamlar şu anda maç yaparsa, Ortiz’in maça hazır girerek Ruiz’i kötü bir şekilde yenebilir.