Eski dünya şampiyonu Amir Khan hala geleceğe yönelik planlarını yapmaya devam ediyor.

33 yaşındaki Khan, en son Suudi Arabistan’da Billy Dib’i 2019 yılının Temmuz ayında nakavt etti.

Kariyerine welterweight sikletinde devam etmek istiyor ve şu anda başka bir planı yok.

2019’un başlarında Khan, WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford’a altıncı raundda nakavt olarak yenildi. New York’ta gerçekleşen maçta, Khan’ın çok iyi vuruşlar aldıktan sonra devam edemediği görüldü.

Bolton News’e konuşan Khan, “Biraz antrenman yapıyorum, zaman geçiyor ve meşgul oluyorum. “Umarım Ramazan sonrası karar vereceğim. Yeni bebeğimle zaman geçirmek istiyorum ve sonra ne yapacağımı düşüneceğim.

“Hala karşılaşabileceğim çok büyük isimler var. Hala buraya (İngiltere), Suudi Arabistan’a, Amerika’ya gelebilirim, hepsi seçenekler arasında. Ben WBC Uluslararası şampiyonuyum, bu yüzden belki WBC unvanı için ringe çıkabilir veya başka bir unvan için gidebilirim, diğer sıralamalarda da oldukça yüksek sıradayım. Gerçekten iyi bir pozisyondayım. Birkaç kişi ile görüşüyorum ve seçeneklerim var. ”

Khan, “Kell Brook ile hala karşılaşabilirim,” dedi. Sadece üzerinde çalışıyoruz. 154 lbs de maçlara çıkıyor ben 147 lbs de çıkıyorum. Bir sözleşme düzenledik ve Eddie ile 147 lbs’de neler yaptığı hakkında konuşuyorduk ve 154 lbs’ye çıktığını ve her şeyi berbat ettiğini söyledi.

“Canelo maçını yaptığımda siklet atlayarak hatayı yaptım. 147 lbs’den daha fazla ileri gitmek istemiyorum. Bu ağırlıkta kendimi rahat hissediyorum.”