Başlangıçta, Kovalev (34-3-1, 29 KOs) 79.49 kilonun üzerindeydi.Tartımda başarısız sonuç veren Kovalev kilo vermek için soyundu ama faydası olmadı.Kısa süre sonra giyinme odasına geri döndükten sonra, Kovalev birkaç dakika sonra geri döndü ve başarıyla 79.39 kiloda tartıldı. 29 yaşındaki Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KOs) 79.15 ile tartım verdi. Canelo ağırlıkta iyi görünüyordu. Belli ki, Cumartesi sabahı ikinci tartıdan önce bir gecede çok fazla kilo almayacak.

Kovalev’in kiloyu tutturmak için güç tüketen bir madde olduğu söylenen rehydration kullandığı idda ediliyor. Eğer bu maddeyi kullandıysa performansında biraz düşüş yaşayabilir.

Ana maç öncesi bir başka karşılaşma yenilgisiz Ryan Garcia (18-0, 15 KOs) lightweight sikletinde Romero Duno’ya (21-1, 16 KOs) karşı yapacağı maç için 61.23 kilo ile tartıldı. Garcia ve Duno karşılaşması, Canelo ve Kovalev maç kartının en büyük desteği. Golden Boy Promosyonları, Ryan’ın bir sonraki mega yıldızına dönüşmesiyle ilgili bir takım görüşmeler yapmakta. Şu an 21 yaşındaki Garcia, yetenek yetenekli boksörler arasında Devin Haney, Teofimo Lopez ve Gervonta Davis’i takip ediyor.

Virgil Hunter: Canelo, Kovalev’i doğru zamanda seçiyor


Antrenör Virgil Hunter, Canelo-Kovalev karşılaşmasını tartışırken Fighthub’a “Canelo’nun Kovalev’e karşı erkenden bir maç isteme sebebinin Yarde ile yakın bir zamanda maç yapmasına bağladı. “Oldukça zorlu bir kavgaydı ve yeniden toparlanmak ve tekrar kampa girmek ve kısa bir kampla geri dönmek için yeterli zamanı yoktu. Stratejik olarak harika bir hareketti, ”dedi Hunter.

Antrenör Virgil Hunter, birçok insan gibi, Canelo ve eğitim ekibinin maç kazanma şanslarını arttırmak için doğru zamanda Kovalev’i seçtiklerini düşünüyor. Kovalev eskisi kadar sert vurmuyor ve ileri yaşından dolayı dayanıklılıkta çok şey kaybetti. Bu, 30’ların ortalarında olan bir dövüşçüden bekleyeceğiniz şey. Canelo, 36 yaşına kadar çarpışsaydı ve şampiyonluk seviyesindeki boksörleri seçseydi aynı problemleri yaşardı.

Canelo’nun ayak haraketlerinin tüm dünyada yavaş olduğu görüşü hakim Kovalev tüm maç boyunca jablarını iyi kullanabilir yanına girmesine izin vermesse Canelo’ ya karşı kazanma şansı hiç de az değil.

3 Kasım pazar sabahı gece 4’den itibaren DMAX ekranlarından bu maçı izleyebilirsinz ana maçın 6:30 civari başlanacağı düşünülsede 5:30 uyanıp yeni süperstar adayı Ryan Garcia’nın da maçını izleyebilirsiniz.