Saul Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KOs) 4 farklı siklette dünya şampiyonu olmak için WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey ‘Krusher’ Kovalev (34-4-1, 29 KOs) ile karşılaştı. Las Vegas’taki Nevada eyaletinde MGM Grand Garden’da gerçekleşen maçta Canelo 11. raundda Kovalevi nakavt etti.

Canelo kendisini çok fazla hırpalayan Kovalevi’i sol kroşeyle yakaladı. Canelo daha sonra yere yıkılmasını sağlayan sağ direği hamlesini yaptı ve nakavt etti. Hakem Russell Mora hemen maçı durdurdu.

Durma anında, Canelo skor kartlarına gören önde olması şaşırtıcıydı: 96-94, 96-94 ve 95-95. Canelo, büyük ölçüde Kovalev tarafından çok fazla jab yiyordu. Canelo, mücadele edip sert vuruşlarını yapmasına karşı Kovalev tarafından hala jab yemeye devam etti.

8. raundda Kovalev , Caneloya karşı puan alıcı yumruklar atarak kaçtı. 36 yaşındaki Kovalev bütün puan alıcı yumruklarına rağmen eski gücünde olmadığı açıkca belli oluyordu.

Canelo, 3. Gennadiy Golovkin maçı ile ilgili dövüşmek isteyip istemediği sorulduğunda, “Bir meydan okumayı temsil etmiyor, ancak iş anlamında bir şey yaparsa belki” dedi.(Golovkinin, Caneloyla maç yapma isteğinin sebebinin para olduğu anlaşılıyor)

Canelo hafif ağır siklette kalmanın bir ihtimal olduğunu söyledi. Canelo 175 lbs’de kalırsa, IBF / WBC hafif ağır siklet şampiyonu Artur Beterbiev (15-0, 15 KOs) ile mücadele etmek için yoğun bir baskı altında olacak ve bu yaşlı Kovalev’den çok daha sert bir rakip.

Ayrıca Ryan Garcia gecenin diğer önemli maçında Romero Duno’yu 1. raundda nakavt etti ve çok kolay bir galibiyete imza attı.