Eski dünya şampiyonu Erik ‘El Terrible’ Morales, Saúl ‘Canelo’ Álvarez’in dört farklı siklette dünya şampiyonu olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunu, ancak kariyerini ve karşılaştığı rakipleri sorguladığını söyledi.

Morales, son konuşmasında Canelo’nun tüm zamanların en iyi Meksika boksörlerinden biri olduğunu gösteriyor.

Morales, Canelo’nun bir sonraki mücadelesinde, büyük bir dünya şampiyonu olarak tanıdığı WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey Kovalev’e karşılaşacağını ancak rus boksörün zaten kariyerinin sonuna geldiğini düşünüyor.

“[Canelo] kariyerlerinin sonunda büyük isimlerle savaştı. Shane Mosley kariyerinin sonundaydı, Miguel Cotto kariyerinin sonundaydı, Kovalev kariyerinin sonunda … [Gennadiy] Golovkin ile, o zaten yıllardır maç yapmadı ve onun yaşlanmasını bekliyordu. Bu, insanların gördüğü bir şey, “dedi Morales ESPN Deportes’e.

“İnsanlar her zaman ondan bir şey bekliyorlar ve görünüşe göre Canelo’nun maçları, kariyeri boyunca birçok kişiyi tatmin etmiyor. İnsanlar ve ben GGG’ye karşı mücadelenin gerçekleşeceğini umuyorduk ve bunun yerine birçokları için eski, zaten yaşlanmış ve gerçek bir rekabet göstermeyecek bir rakip seçti. Evet [Kovalev] daha büyük, evet daha güçlü ama Meksika halkı Kovalev’i tanımıyor. Onun daha büyük, daha güçlü olduğunu ve dünya şampiyonu olduğunu ve nitelikleri olduğunu söyleyebilirim. Ancak Kovalev zaten çok hasar görmüş bir boksör. “

Kariyerinizin sonunda kendinize sormanız gerekir, nasıl hatırlanmak istersiniz? Ve Canelo’nun soruları ve ona karşı eleştiriler değişmedi, bunun nedeni seçtiği rakipler ile alakalıydı. Morales, kendim ve diğerleri ile birlikte hep en iyisini seçtik, her bölümün en iyisini seçtim. “Dedi.