Anthony Joshua during a gala dinner at the Al Faisaliah Hotel in Saudi Arabia ahead of the Ruiz Joshua 2, World Title fight this weekend.5th December 2019. Picture By Dave Thompson.

Anthony Joshua, sağlığı konusunda endişe duyanlar insanlara bilgi vermek amacıyla birkaç söz söyledi.

İngiltere’deki memleketi Watford’daki Black Lives Matter yürüyüşünde varlığını hissettirdi. Joshua, koltuk değneğinden destek alıp hareket ederken görüntülendiği iddia edildi.

Joshua (23-1, 21KOs) hafta sonu yaptığı açıklamada, “Dizimle ilgilenen insanlara saygılıyım,” dedi. “Dizlerim sayesinde ormanda kilometrelerce koşmaya devam ediyorum. ”

Joshua’nın doktoru “Hala antrenman yapıyor, hala yumruk atabiliyor ama tamamen iyileşmesi en az iki hafta sürecek.”

Kubrat Pulev’e (28-1, 14KO) karşı bir unvan savunması yapacak olan Joshua’yı bu sakatlık etkileyecek gibi görünmüyor.

Bu karşılaşma, muhtemelen 2020’nin 4. çeyreğinde gerçekleşecek ve bu maçın büyük bir kalabalık önünde yapılması umuluyor.

Joshua Watford’daki konuşmasında siyah gençlik çetesi kültürüne bir son verilmesi çağrısında bulunurken, çoğu protestolarla gelen isyan ve yağmalamaları kınadı.

Joshua, “Sosyal mesafeyle ilgili endişeleri anlıyorum” dedi. “Ancak umarım sosyal mesafeden şikayet kişiler, plajda bir gün boyunca toplananlarla ve piknik için parka gidenlerle aynı enerjiye sahip olmalarını umuyorum.”

“Benim bir ırkçı olduğumu düşünüyorsanız, kendiniz protestolara katılın,” dedi Joshua Pazar günü Twitter hesabından yayınladığı açıklamada. “Birinin okuması için konuşma vardı ve ben önderlik ettim. ”