Evander Holyfield eski dünya şampiyonları Wladimir Klitschko ve Antonio Tarver ile antrenmanlarına devam ediyor ve eski düşmanı Mike Tyson ile olası bir üçüncü maç için hazırlanıyor.

Holyfield, 1996’daki ilk maçını ve ertesi yıl ki rövanşı kazanarak rakibini iki kez yendi.

Tyson’ın eldivenleri bıraktıktan 15 yıl sonra 53 yaşında boksa geri dönmeyi planladığını açıklamasının ardından üçüncü maç olasılığı konuşulmaya başlandı.

Holyfield ayrıca Tyson’la bir kez daha karşılaşmaya sıcak baktığını açıkça belirtti.

Hiçbir şey henüz belli değil ama 57 yaşındaki Holyfield eğitimlere başladı. Ukraynalı efsane boksör Klitschko ve Amerikalı Antony Tarver ile birlikte Instagram’da bir resim paylaştılar.

Resimde şöyle yazıyordu: ‘Sadece etrafındaki arkadaşların kadar güçlüsün.’

Holyfield en son 2011’de maç yaptı. 2005-2015 yılları arasında dünya ağır sıklet şampiyonluğu bulunan 44 yaşındaki Klitschko ve 2003’te hafif ağır sıklet unvanını kazanan 51 yaşındaki Tarver, forma girmesine yardımcı oluyor.

Tyson’la ilk iki maç hakkında konuşan ve üçüncüyü nasıl kazanabileceğini düşünen Holyfield BBC’ye şunları söyledi: Amacım bu sefer yanlış kişiyi seçtiğini ona bildirmekti, çünkü eğer beni seçerse beni alt etmek zorunda kalacak.

“Olay şu ki, son yumruğu alacağıma çoktan karar vermiştim. Bana ne kadar sert vurduğunu düşünmek istemedim.”

“Mike rakiplerinin vücuduna vurmayı severdi ama Mike kendi vücuduna vurulmasından hoşlanmazdı. Biliyorum, boksörlerin rakibine yapmaya meyilli oldukları şeyler kendi başlarına gelsin istemiyorlar. ”

“Mike’ın vücuduna vurduğumda onu yavaşlatacağını biliyordum.”