WBA welterweight şampiyonu Manny Pacquiao’nun baş antrenörü Buboy Fernandez, boksörünün herhangi bir ring dönüşü için herzaman hazır olduğunu belirtiyor.

41 yaşındaki Pacquiao, Las Vegas’taki MGM Grand’daki WBA unvanını kazanmak için Keith Thurman’ı 2019 yılının Temmuz ayında yendiğinden beri maça çıkmadı.

Top Rank’ın WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford’u tanıtan CEO’su Bob Arum, Pacquiao’yu Terence Crawford ile ringe sokmak istiyor.

Somut bir rakip belli olur olmaz, Buboy boksörünün fiziksel olarak hazır olmasını bekliyor.

Buboy, telefon görüşmesinde Manila Times’a verdiği demeçte, “Hafif eğitimlerini sürekli yaptığı ve düzenli olarak terlediği için onun için bir sorun yok” dedi.

“Zaten bir maç kesinleştiği zaman dayanıklılığını arttırmak için fazla zamanımız olmayacak. Ama bir rakip belirlemek zor. Bu yüzden gelişmeleri bekleyeceğiz.”

“Belki de onun isteğidir ve dövüşmeye devam etmek hala kalbindedir. Rakiplerinin hala devrilmesine şaşırdık. Bir sonraki rakibi karar vermek bize kalmış. Pacman için herşey Filipin’lerdeki görevlerine bağlı. Kararları ne olursa olsun, önemli olan her zaman hazır olduğumuzdur. ”

“Pacquiao her zaman hazırdır. Asla kendisinin paslanmasına izin vermez. Hafif eğitim yapar. Eğitmeni olsun ya da olmasın, egzersiz yapar.”