Charles Brun’a göre: Anthony Joshua, WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’ı “tartışmasız” şampiyonluk için kemer birleşme mücadelesine çağırmak için dün sosyal medyada paylaşım yaptı. IBF / WBA / WBO şampiyonu Joshua’nın (23-1, 21 KOs) WBC şampiyonu Wilder’ı (42-0-1, 41 KOs) maça davet etmesi garip bir zamanlama.

Joshua, 2020’de Kubrat Pulev [IBF] ve Oleksander Usyk [WBO] ‘ya karşı 2 zorunlu kemer savunması yapmak zorunda ve bu maçlar Joshua kemerlerini kaybetmeden önlenemez veya ertelenemez. Wilder’ın da WBC’deki zorunlu Tyson Fury’ye (29-0-1, 20 KOs) karşı 22 Şubat’taki rövanşı var, 2020’de kendisine karşı 3. maçıda yapması planlanıyor.

Bu, Joshua’nın boks hayranlarını kariyeri hakkında heyecanlandırmak için heyecan verici bir hamleye benziyor.

Pek çok insan Joshua’nın Wilder’dan korktuğuna uzun zamandan beri inanıyor. Joshua, Wilder’ı maça çağırsada, 2020 de karşılaşmaları pek mümkün görünmüyor. Joshua muhtemelen sosyal medyadan şov amaçlı bir paylaşım yaptı.

Joshua’nın Wilder’ı çağırması için henüz çok erken, çünkü her iki boksör de 2020’de kaybedebilir. Wilder’ın Fury’ye karşı sert bir mücadelesi var ve bu maç % 50-50’lik bir ihtimal olarak kabul edilir. Wilder ve Fury geçen Aralık ayında 12 raundluk maçta berabere kalmıştı. Hiç de az sayıda olmayan boks hayranları, Fury’nin elini kaldırması gerektiğine inanıyordu.

Wilder Ortiz’e karşı iyi görünmedi
Deontay, son rakibini Luis Ortiz’e karşı bütün raundları kaybetti. Bir nakavt çıkmasaydı, Wilder, muhtemelen Ortiz’e karşı 12 raund sonunda kaybedecekti. Wilder 40 yaşındaki Ortiz’den bir boks dersi alıyordu.