WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford, 14 Aralık Cumartesi gecesi Mean Machine’ Egidijus Kavaliauskas’a karşı New York’taki kemerini savunmaya çalışacak. Cuma günü yapılan tartıda Crawford 66.6 kilo gelirken Kavaliauskas 66.45 kilo geldi.

Crawford, Kavaliauskas karşılaşmasına odaklanmaya çalışıyor
32 yaşındaki Crawford, bu hafta Kavaliauskas ile olan mücadelesini düşünmeye başlamasına rağmen, boks medyası, Crawford’ın Kavaliauskas ile olan karşılaşmasını önemsemiyor. Bunun yerine, defalarca Crawford’a PBC’nin nin boksörleri Errol Spence Jr., Shawn Porter, Danny Garcia ve Keith Thurman’la karşılaşmak konusundaki düşüncelerini soruyorlar.

“Gerçekten motive oldum. İyi bir rakip olduğunu biliyorum ve kemerimi benden almak bir yol bulmaya çalışıyor bu izin vermeyeceğim bir şey, ”dedi Crawford, IFL TV’ye Kavaliauskas’a karşı yapacağı kemer savunması hakkında.

PBC boksörleri hakkında Crawford “Buna odaklanmayacağım. Bu maçlar kendilerini gösterirse ve bu önümdeyse, bunlar karşılaştığım boksörlerse, o zaman konuşuruz. O zamana kadar odaklandığım mücadele, bu hafta sonu gerçekleşecek olan mücadele ”dedi.

Crawford bu karşılaşmadan sonra 72.5 kiloya çıkmak istediğini söylediğinde ciddi olmadığını söyledi. Promotörü Bob Arum, onu Shawn Porter veya en iyi boksörlerle karşılaştırmak istiyor.

“Benim işim bu hafta sonu mücadeleye odaklanmak ve gecenin sonunda elimin kaldırıldığından emin olmak. ”dedi.

Crawford Kavaliauskas’a karşı nakavt ile kazanması daha iyi olurdu, çünkü popülerliğini arttırmak için etkileyici performanslara ihtiyacı var. Crawford, son birkaç yılda o kadar da iyi görünmediği bir takım dövüşler kazandı. Viktor Postol ile olan karşılaşması bunun mükemmel bir örneği.

Crawford, 12. raund boyunca güçlü bir performans sergilemek yerine, bisikletine binip, ringin etrafında dolaştı, hayranları bu durumdan memnun olmazken Postol’a karşı sadece puan topladı. Crawford’un mücadeleyi bitirmesi için korkunç bir yoldu.

Crawford, nasıl göründüğünü önemsemeye başlamalı, çünkü organizatör Bob Arum’un işini çok iyi performans göstermeyerek zorlaştırıyor.

Maç ESPN+ da yayınlanacak Türkiye saati ile pazar sabahı 7:30 gibi ana maç yayınlanacak. Türkiye’de yayıncısı açıklanmadı. Yayınlanacak tüm maçlar;

Terence Crawford vs Egidijus Kavaliauskas
Richard Commey vs Teofimo Lopez
Mick Conlan vs Vladimir Nikitin
Edgar Berlanga Jr vs Cesar Nunez
Josue Vargas vs Noel Murphy
Julian Rodriguez vs Manuel Mendez