Anthony Joshua, Kubrat Pulev’in kenara çekilmeyerek Joshua-Tyson Fury maçının gerçekleşmesine neden izin vermediğini anlıyor.

Joshua’nın IBF tarafından zorunlu rakip ilan edilen Pulev’le karşılaşması bekleniyor. Pulev ve yöneticileri kendilerine önerilen 7 rakamlı kenara çekilme tekliflerini defalarca reddettiler.

Joshua, IFL TV’ye YouTube kanalında görünen bir röportajda “Dürüst olacağım, eğer Pulev olsaydım aynısını yapardım, ben de kenara çekilmezdim. Yani, Pulev’in istediği şeyi yapma hakkı var. Benimle savaşacak konumda. ”

“Eğer benimle savaşmak istiyor ve kendine güveniyorsa, elinden geleni yapsın. Ya da arkanıza yaslanıp ben ve Tyson Fury ile neler olduğunu izlemek isterseniz, bu seçenek de orada. Ama eğer dürüst olmam gerekirse, Pulev ile müzakerelerim biraz farklıydı. Bence Fury’nin Deontay Wilder ile çözmesi gereken birçok şeyi var. ”

Ne Wilder ne de Pulev’in kenara çekilmekle ilgili herhangi bir düşüncesi yok.

30 yaşındaki Joshua (23-1, 21 KOs) ve 39 yaşındaki Pulev’in (28-1, 14 KOs) 20 Haziran’da Londra’daki Tottenham Hotspur Stadyumu’nda karşılaşmaları gerekiyordu. Zorunlu maç COVID-19 salgını nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

“Neden Pulev’le maç yapacağım?” Joshua, Pulev maçını neden atlamadığıyla ilgili bir soruya cevap verdi. “Evet, beş kemer var. IBO, IBF, WBA, WBO, bana aitler. Tyson Fury’nin WBC’si var. Yani, bu yönetim organlarının her birinin bir sıralaması var. IBF’de Pulev bir numara ve savunmam gereken bir sonraki kemer olan IBF. İşte bu yüzden Pulev sıradaki rakibim. ”

“Pulev’e karşı savunmazsam, kemer benden alınacak ve Pulev IBF unvanı için başka biri ile savaşacak. Ve bir sonraki zorunlu rakibin kim olduğunu biliyor musunuz? Charles Martin. Kemeri kazandığım adam bu. Yani, eğer Pulev’e karşı kemerimi savunmazsam, o zaman karşılaşan Kubrat Pulev ve Charles Martin olacak. Bunlar da bir şampiyon olarak izlemeniz gereken zorunluluklar gibi ”