Anthony Joshua, eğer bir dünya şampiyonluk kemerini boşa çıkarmak zorunda kalırsa “tekrar şampiyon olacağım” uyarısında bulundu.

Joshua, WBA’nın süper, IBF ve WBO kemerlerini geçen ay Andy Ruiz Jr’a karşı üstün bir zaferle geri kazandı ve zaten IBF ve WBO zorunlu rakipleri olan Kubrat Pulev ve Oleksandr Usyk’e karşı kemer savunması yapmak zorunda kaldı.

Hem IBF hem de WBO Joshua’ya mecburi rakiplerle baskı yaparken, destekçisi Eddie Hearn, her iki unvan korumasını yerine getirmesine izin verecek bir çözüme ulaşmayı umuyor, ancak Joshua, kariyerinin tek yenilgisinin intikamını aldıktan sonra oldukça rahatladı.

“Her zaman kemerlerin beni temsil etmediğini söyledim,” dedi Joshua Sky Sports’a. “Birini bırakmam gerekse bile şampiyon olarak duracağım.

“Bu bana başka bir dünya şampiyonu ile yüzleşmek için bir fırsat verecek – şu an rekorumda dört dünya şampiyonunu yendim.

“Bir kemerden vazgeçersem daha fazla tarih ve eğlence yaratır. Gerekirse, vereceğim – ama tekrar geri alacağım.”

IBF, Sky Sports’a geçen ay Pulev’in Joshua ile ilk şampiyonluk maçını alması için bir çözüme ulaşmayı umduklarını söylerken, Usyk’ye 2020’nin başlarında Derek Chisora ile karşılaşması teklif edildi.

Joshua’nın yeni Tottenham Hotspur Stadyumu’nun olası bir mekanı ile Nisan veya Mayıs ayında dönmesi bekleniyor ve 62.062 kapasiteli mekanda Londra’ya gelme fırsatını memnuniyetle karşıladı.

Joshua, “Bunu istiyorum. Bu konuda iyiyim,” dedi. “Hala Wembley ve Tottenham dışında ringe çıkmamız gerektiğini söyleyenleri garip buluyorum!

“Eddie’ye Wembley müsait değilse bir sonraki yerde nerede savaşacağımızı sordum ve o da Tottenham dedi.”