Thurman-Garcia

Danny Garcia bu yıl Manny Pacquiao veya Errol Spence Jr. ile karşılaşabilir.

Ancak Garcia, ilk profesyonel yenilgisinin intikamını alma umudundan vazgeçmedi. Keith Thurman ile yeniden karşılaşabilmeyi umuyor.

“Bu sadece gerçekleşmesi gereken bir maç,” dedi Garcia kısa süre önce BoxingScene.com’a. “Herkesin bir rekabeti var. Bu rakiplerimden biri. İlk maçı kazandığımı hissediyorum. Bilirsiniz, bu hakemlerin kararıydı. Onunla tekrar maç yapmak için kendimi yeterince hazır hissediyorum. ”

Garcia (35-2, 21 KOs) ve Thurman (29-1, 22 KOs, 1 NC), Mart 2017’de Brooklyn’deki Barclays Center’da karşılaşmışlardı. Thurman, hakem John McKaie (116-112) ve Joe Pasquale (115-113) kendi lehine puanlanması sonucu maçı kazanmıştı.

Diğer hakem Kevin Morgan son derece çekişmeli geçen maçta Garcia lehine 115-113 puanlama yapmıştı.

Garcia, Thurman’ın onu yenmesinden bu yana Shawn Porter’a da 12 raund sonunda puanla kaybetti. Boks efsanesi 41 yaşındaki Pacquiao, Thurman’ı 20 Temmuz’da Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da Thurman’ın son maçında puanla yenmişti.

Sonraki yenilgileri bir yana, Garcia-Thurman rövanş yine de ayarlanabilir bir eşleşme olurdu. İlk mücadeleleri 5.100.000 seyirci tarafından izlendi ve CBS’de ortalama 3.740.000 seyirci tarafından izledi.

“Thurman ‘ı yenmek harika olur,” dedi Garcia. “ Thurman’a kaybetmenin asla üstesinden gelemedim. Nefret ettim. Kaybetmekten nefret ediyorum. Asla kaybetmeyi kabul etmeyeceğim. Bunu kağıt üzerinde kabul edeceğim, ama kalbimde asla bunu kabul etmeyeceğim. ”

31 yaşındaki Garcia, 25 Ocak’ta Brooklyn’deki Barclays Center’daki ringe dönüşü için çalışmalarını sürdürüyor. Garcia o gece Ukraynalı rakibi Ivan Redkach (23-4-1, 18 KOs) ile karşı karşıya gelecek.