Anthony Joshua’yı yendiği zamanki dövüşürse Andy Ruiz’in Deontay Wilder’a karşı benzer bir zafer elde edeceğini öngörüyor.

Joshua’nın destekçisine göre, odaklanmış, en azından maça iyi hazırlanmış bir Ruiz, sürekli baskı uyguladığı için Wilder’ı kesinlikle yenecek.

Alabama’nın Tuscaloosa kentindeki Wilder (42-1-1, 41 KOs), Fury’ye (30-0-1, 21 KOs) karşı üçüncü maç hakkını kullandı. 18 Temmuz’da Las Vegas’ta yapılması planlanıyor. Wilder üçüncü karşılaşmayı kazanır ve Ruiz’e karşı WBC kemerini korumaya karar verirse Hearn, Ruiz’in ikinci kez ağır siklet şampiyonu olacağına inanıyor.

BoxingScene.com’a konuşan Hearn, “Andy Ruiz, Deontay Wilder’ı kesinlikle sinirlendirecek” dedi. “Ona büyük kabuslar yaşatacak, çünkü yaptığı şey bu. Sizi baskı altına alıyor ve sizi hırpalamaya başlıyor. Ve Wilder bununla başa çıkamazdı. Ruiz harika vuruşlar yapar. Bu yüzden o maç hakkında düşünüyordum, Deontay Wilder için en kötü maç olduğunu düşünüyorum. Bu maç hiç dikkate alınmıyor, ama çok güzel maç olabilir. Hızlı ellere sahip ve hareketli baskı uygulayabilen herkes Wilder’ı yener. ”

30 yaşındaki Ruiz’in (33-2, 22 KOs) bu yaz ringe geri dönmesi bekleniyor. Rakibi henüz belli değil, ancak bir röportaj sırasında Kübalı boksör Luis Ortiz “ King Kong ” ile maç yapmayacağını belirtti.