WBA şampiyonu Manny Pacquiao, kemerinin ilk savunmasını Temmuz ayında yapması bekleniyor.

2019 yılının Temmuz ayında, Las Vegas’taki MGM Grand’da yenilgisiz Keith Thurman‘a karşı puanla galip gelerek kemeri ele geçirmişti..

41 yaşındaki sekiz ayrı sikletin dünya şampiyonu, geri dönüşü için mümkün olan en büyük ismimle karşılaşmak istiyor.

“Planım önümüzdeki Temmuz’da tekrar maç yapmak,” dedi Pacquiao, ANC’ye. “Temmuz ayının ikinci veya üçüncü haftasında. Antremanlara Nisan, Mayıs, Haziran aylarında başlamalıyım.

“Mikey Garcia, Errol Spence veya Terence Crawford gibi birçok olası rakip var ve benimle karşılaşmak isteyen Kanada ve Meksika’dan da boksörler var.”

Pacquiao, maç yapmaya en yakın olduğu iki ismi açıkladı: “Errol Spence ve Garcia.”

Garica (40-1, 30 KOs), geçen hafta sonu Jessie Vargas’a karşı 12 raund sonunda galip geldi. Ve WBC, IBF kemerlerine sahip olan Spence, önümüzdeki aylarda geri dönmeyi planlıyor. Ocak ayında Danny Garcia’ya karşı ringe çıkmaya zorlandı, ancak bir araba kazası yaptıktan sonra bu planları beklemeye almak zorunda kaldı.

Pacquiao, her iki boksörün stilini de seviyor ve bir sonraki rakibi konusunda Spence veya Mikey Garcia ile ringe çıkma konusunda sıkıntısı yok.

Pacquiao, “Tercihim Spence, hareket edebilen bir boksör, el hızı, ayak haraketleri üzerine odaklanmam gerekiyor.” Dedi.

“Garcia, Errol Spence’dan farklı bir tarza sahip. Mikey Garcia, daha saldırgan. Farklı teknikleri de var, bu yüzden bu maç öncesi biraz pratik yapmalıyız.”