Gervonta “Tank” Davis Boksun en iyi genç yıldızlarından biri, bu sabaha karşı Yuriorkis Gamboa’yı 12. raundda nakavt etmeyi başardı.

Davis, boşta bulunan WBA kemerini almak için çıktığı mücadeleye hâkim olmasına rağmen, Gamboa’nın son raunda girebilmesi bir sürprizdi.

“Bu akşamki performansımın iyi olduğuna inanıyorum,” dedi Davis, Gamboa’nın çok daha önce işini bitirmesi bekleniyordu. “Harika bir deneyimdi. Sadece 25 yaşındayım. Her gün öğreniyorum.”

38 yaşındaki Gamboa yeteneklerinde ve reflekslerinde kaybettiği şeylere rağmen, maçı 12. ruanda kadar taşımayı başardı. Davis rakibini 2, 8 ve 12. raundlarda yere düşürdü.

Davis, “Bu maça girerken Gamboa’nın zor bir rakip olduğunu biliyordum. Tecrubeli olduğunu da biliyordum.” Dedi. “Daha önce savaştığım herkesten daha iyi olduğunu biliyordum.”

Gamboa’nın ekibinden Tony Gonzalez, ESPN’ye Gamboa’nın maçtan sonra bir doktor tarafından muayene edildiğini ve gerçekten de Aşil tendonunda bir problem olduğunu söyledi.

“Ben bir savaşçıyım ve devam ettim, ama birşeyler olduğunu hissediyordum,” dedi Gamboa bir tercüman aracılığıyla. “Üzerine baskı yapamadım. Devam etmek istedim. Köşeme bir sorun olduğunu söyledim, ama devam etmek istedim çünkü ben bir savaşçıyım.”

Davis, Gamboa’nın bir ayak problemi olduğunu fark etmediğini söyledi.

Yumruk İstatistikleri

PUNCHESDAVISGAMBOA
Toplam İsabet12078
Toplam Deneme321617
Yüzde37%13%
Direk İsabet279
Direk Deneme127290
Direk Yüzdesi21%3%
Güçlü Darbe İsabet9369
Güçlü Darbe Deneme194327
Güçlü Darbe Yüzdesi48%21%
Kaynak : Compubox