Gervonta “Tank” Davis’in organizatörü olan eski dünya şampiyonu Floyd Mayweather Jr., boksörün geleceği için çok büyük başarılar öngörüyor.

Davis, en deneyimli rakibi olan eski şampiyon Yuriorkis Gamboa ile Atlanta’daki State Farm Arena’da çarpışacak.

Maç Kartında ayrıca WBA Hafif Ağır Siklet Şampiyonu Jean Pascal ve Badou Jack de bulunuyor.

Mayweather, Davis ile ilk kez hala küçük bir çocukken 2013’te tanıştığını söylüyor. Şimdi onu Mayweather Promosyonları şirketinde bulunduruyor.

“Bu harika. Bu sadece boksun tek bir yerde olması ile ilgili değil. Başka şehirleri düşünmekle ilgili, bu yüzden ‘Neden olmasın? Dedim, Atlanta’da çok güzel insanlar var ve harika bir şehir “dedi Mayweather.

“Her şey bir fırsat bulmakla başlar. Kariyerimde yaptığım şeyle aynı şey: Şansı aldı ve bu maçı yapacak. Atlanta’dan çıkan bir sürü harika yetenek var, bir sürü büyük boks yeteneği.

“Davis bir çocukken Canelo’yla olan maçımdan önce, küçük bir çocuk bana geldi ve bir imza istedi ve telefonunu ile fotoğraf çekinmek istedi. Sonra spor salonuma birkaç kez geldiğinde özel bir şey gördüm. Birkaç dövüşten sonra profesyonel olarak yenilmedi ve iki yıl içinde seni dünya şampiyonu yapabileceğimi söyledim. Ve başardık. ”

  • Anthony Joshua Skandallara Karıştı! TIKLA
  • Fury İmzayı Sonunda Attı Ve Rövanş Resmileşti! TIKLA