53 yaşında ve 2005’ten beri emekli olan Tyson, hızını ve gücünü yayınladığı video klibinden sonra internet ortamı alev almış durumda.

Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Tyson, gösteri maçı yaparak parayı yardım için kullanmak istiyor.

Ancak son zamanlarda, Tyson’ın ringe geri dönmesi durumunda ağır siklette iyi işler yapabileceğini söyleyen birçok kişi var.

Warren, Tyson’ın yaşının kendisine bir zorluk oluşturabileceğini düşünüyor.

“Mike Tyson’ın önümüzdeki on yıl boyunca spor salonunda olup olmaması umurumda değil, ağır sikletlere karşı şansı yok. Bu yaşta bunu yapan herhangi bir beden göremiyorum. Orada kendini iyi hissediyor bu harika “dedi Warren Metro’ya.

“Kilitlemenin bizi biraz delirttiğini biliyorum ve fantastik maçlar hakkında çok fazla konuşma var. Kariyerinin sonuna doğru Danny Williams ve Kevin McBride Mike Tyson’u yendi, geri dönerse kiminle karşılaşacak? Eğitmeni altı ay içinde herhangi bir ağır sikletle karşılaşabileceğini söyledi.”

“53 yaşında ancak bir raund için tehlikeli olurdu, eminim hala sert vurabiliyordur, ama sonra enerjisi bitmiş olacak. Onu hiç Daniel Dubois gibi birine karşı ringe çıkarır mıydı? Asla, bu bir utanç olurdu. Savaşabileceği tek bir ağır siklet boksör düşünemiyorum.”