Evander Holyfield, 57 yaşında ringe geri dönmek istiyor ve 4 lü turnuvaya katılarak Mike Tyson ile üçüncü maçını yapmak istiyor.

Holyfield’in amacı, finansal yeterliliğe sahip olmayan çocuklar için para toplamak.

“Kariyerimde yapmak istediklerimi çoktan yaptım ve olabileceğim en iyisi oldum. Hayırseverlik olmasaydı Tyson’la dövüşmezdim, ”dedi Holyfield “Ben bu maçta kazanan biri olacağını düşünmüyorum. Mesele, neden bunu yaptığımızdır. Düşündüğümüz ortak nokta insanlara yardım etmek ”

“Her ikimiz de Tyson ve ben ringe çıkmaktan korkmuyoruz. Eğer istemiyorsa bu maçı yapmasını istemezdim. Onu zaten iki kez yendim. ”

53 yaşındaki Tyson, bir antrenman sırasında vahşice yumruk attığı bir video yayınladıktan altı gün sonra, hâlâ zinde bir Holyfield, “Hazır mısın? Hepinizin beklediği an … Şampiyon geri döndü” dedi.

Nisan ayında Tyson, geri dönmeyi ve ringe çıkmayı düşüneceğini söyledi. Eldiven çalışması videosu yayınladıktan sonra, Bare Knuckle Fighting Championship Tyson’a sporcularından biriyle maç yapması durumunda 20 milyon dolar vereceğini belirtti.

Bookmaker SportsBetting.ag, 2020’de Tyson ve Holyfield arasında bir profesyonel veya gösteri boks maçı için eşit miktarda gelir dağıtılacağını bildirdi.

“Güvendiğim insanlarla gösteri maçları yapacağım,” dedi Holyfield. “Zor bir mücadele olmayacak. Bana sert vurursan, sana sert vururum. Bu benim tutumum. El hızım var ve seni patlatabilir ve işime devam edebilirim. İnsanlara zarar vermek için burada değilim ama savaşabilirim ve onlardan daha iyi durumdayım. Eğer formum olmasaydı, oraya kimseyle girmezdim. ”

Holyfield, Tyson’ı 1996’da 11. raundda nakavt etti ve 1997’de bir kez daha karşılaştıklarında Tyson, Holyfield’i ısırdığı için diskalifiye edildi ve 2 kez Holyfield’e kaybetmiş oldu.

Holyfield, “İnsanlar beni ve bugünkü durumumu gördüğünde hala“ vay canına ”diyorlar. “Vücudumla ilgileniyorum. Ben her zaman formdayım. Antrenmanı asla bırakmam. Bunu 8 yaşımdan beri tüm hayatım boyunca yapıyorum. Kötü alışkanlığım yok. Temiz bir hayat yaşıyorum. ”

Perşembe günü sosyal medyada göz kırpıcı bir emoji ile “Ben de antrenman yapıyordum” diye yazdı. Lewis, 1999’da Holyfield ile ilk maçta berabere kalmıştı ve o yılın ilerleyen aylarında gerçekleşen rövanş maçında Holyfield’i yenmişti. 2002 yılında ise Tyson’ı nakavt etti.

“Herkes Mike’ın çok patlayıcı ve hızlı olduğunu biliyor, ama başımı dik tutuyorum ve asla ellerimi düşürmüyorum. Ben de hızlıyım. Eğer yavaşlarsam bana vurabilir ”dedi Holyfield, Tyson ile 2020’de gerçek bir maçın nasıl görüneceğine dair açıklamasında.“ Yardım için geri dönüyorum çocuklar. ”

1990’larda yıllarca süren sıkıntıdan sonra Tyson ve Holyfield iki iyi arkadaş oldu.

İki eski rakip arasındaki bir gösteri maçı şüphesiz boks için çok büyük organizasyonlar düzenleyen promotörlerden daha fazla önemsenecektir.