Floyd Mayweather Jr. “dünyanın en iyi antrenörlerinden biri” olacağını ve amcasının ayak izlerini takip edeceğini söyledi.

Floyd Jr.’ı kariyerinin büyük bölümünde eğiten Roger Mayweather, Mart ayında diyabetiyle ilgili problemler yaşarken hayata gözlerini yummuştu.

Mayweather Jr., 14 yaşındaki yeğenini kendi eğittiği videosunu yayınladı.

“Birçoğunuzun bildiği gibi, babam ve amcamı da içeren inanılmaz eğitmenlerim vardı. Roger Amcamın yakın zamanda ölmesi nedeniyle, etrafımdakilere benim için önceden orada oldukları gibi yardım etmekten ilham aldım. “diye yazdı.

“Kendimizi başkalarından uzaklaştırmamız gereken bir zamanda, insanların yaşamlarında nasıl bir fark yaratmak istediğimi düşünmeme ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmamı sağladı. Gerçek bir eğitmen boksörünün en iyisi olmasını ister. ”

“Etrafımdakiler üzerinde bir izlenim bırakmak ve potansiyellerini açığa çıkartmak istiyorum.”

“Eğitimde yeniyim ve şimdiye kadar boks deneyimi olmayan insanlarla çalışıyorum, bu yüzden birlikte öğreniyoruz. Ama sana söz veriyorum, dünyanın en iyi eğitmenlerinden biri olacağım.”

“Amcam, hayatımdaki ringin içinde ve dışında en önemli insanlardan biriydi. Roger büyük bir şampiyon ve boksta en iyi antrenörlerden biriydi. Ne yazık ki, sağlığı birkaç yıldır iyi gitmedi ve huzur içinde dinlenebiliyordu, “dedi Floyd Mayweather Jr. ölümünden sonra yaptığı açıklamada.