Eski dünya şampiyonu ve kıdemli antrenör Jeff Fenech kısa süre önce, Mike Mike’ın dövmesiyle ilgili bir röportaj yaptı.

Fenech, Tyson’ı 2003 yılında Clifford Etienne ile yapacağı maç için eğitiyordu.

Eğitim kampı sırasında Tyson, eğitime katılmadı ve bunun yerine Etienne ile planlanan maçtan bir hafta önce yüz dövmesi yaptırmak için dövmeciye gitti.

Fenech, Tyson’ın yüz dövmesi yaptırmasına o kadar üzgündü ki, Mike Tyson’u artık eğitmekten vazgeçmişti.

Showtime tarafından gerçekleştirilen maçta, Tyson bir yumrukla nakavt yaptığında maçın henüz 49. saniyesiydi.

Fenech Fox League Live’da “Mike Tyson zirvede bir ucubeydi ve bence Mike’ı yenen tek kişi yine kendisiydi,” dedi.

“O gün eğitime gelmedi. Bu sefer dönmedi, bu yüzden eve gittim ve Mike’ın Vegas’taki evinde kalıyordum. Aniden kapı açıldı ve arabasının geldiğini gördüm, hemen sorunun ne olduğunu görmeye gittim. ”

“Ona bakarken yüzünün yan tarafında kocaman bir dövme vardı ve vay canına düşündüm. İlk izlenimim hayatımda hiç dövme yaptırmamış olduğumdu, ama bir hafta içinde maça çıkacağını düşündüm ve bir dövme yaptırdığınızda ringe çıkamazsınız çünkü bu sağlıklı olmaz. ”

“Oturduk ve konuştuk ve gerçekten ringe çıkmak istemiyordu ve hazırlıklı değildi ve dövmeyi yaptırmasının nedenlerinden biri de buydu. İyi bir konuşmadan sonra o gece evden çıktığımda gözyaşları içinde kaldım. Gittim ve oldukça umutsuz olduğum için bir otelde kaldım. Vegas’ta sekiz hafta boyunca onu dövüşe hazır hale getirmek için evden uzaktaydım ve bir otelde kaldım ve aileme geri döndüğümde önceliğim buydu. ”

“Bir hafta sonra 1. raundda Clifford ile savaştı ve nakavt etti ve ben üzüldüm. Mike için kazandığı için mutluydum, ama aynı zamanda onu sekiz hafta boyunca eğittiğim için üzüldüm ve bu galibiyetin bir parçası değildim. ”