Evander Holyfield, Deontay Wilder’in Luis Ortiz gibi tehlikeli bir boksör ile rövanş yapması mantık dışı. Wilder’in (41-0-1, 40 KOs) tekniği sınırlı, Ortiz’e (31-1, 26 KO) karşı atlattığı bu sorunlara rağmen Holyfield, WBC ağır siklet şampiyonu Wilder’ın değiştiğini söylüyor.

Eğer bu karşılaşma Wilder için hüsranla sonuçlanırsa, o zaman Wilder bir süreliğine büyük maçları rafa kaldırmak zorunda kalacak. Wilder’ın Anthony Joshua, Andy Ruiz Jr. ve Tyson Fury’ye karşı büyük paralar kazanması için 3 seçeneği var.

Holyfield

Holyfield’e göre, gereksiz yere ikinci bir dövüşte Ortiz’e şans vermek mantıklı gelmiyor. Wilder’ın 22 Şubat’ta Tyson Fury ile yapacağı rövanş öncesi bir rakip gerekiyordu Ortiz ona göre en iyi adamdı. Wilder, diğer boksörlerden birini seçebilirdi ama ilgi uyandıracak bir tercihi yoktu.

Deontay Wilder maç yaptığında başarı arzusunu istiyor Ortiz’e karşı net bir galibiyet elde etmesi onu mutlu edecek. Ortiz diğer boksörlerin onunla maç yapmak istememesi ve çekinmesi sonucunda Wilder ile birkez daha çarpışabilme fırsatı yakaladı.

24 Kasım cumartesiyi pazara bağlayan gece 4:00 de başlayacak yayında Dmax canlı verecek. Ana maçın başlaması muhtemelen 6:00 dan sonrayı bulacak.