Anthony Joshua, Andy Ruiz Jr ile 7 Aralık ‘ta yapacağı maçtan sonra büyüklüğünü tüm boks fanlarına göstermek istiyor. Ayrıca geçtiğimiz Haziran ayında Ruiz’e kaybetmesinin yeterince motive olmamasından kaynaklandığını söyledi. Sanki mütevazı Joshua ortadan kayboldu yerine övünen ve bahane gösteren biri oldu.

Joshua (22-1, 21 KOs) ve IBF / WBA / WBO ağır siklet şampiyonu Ruiz (33-1, 22 KOs), Suudi Arabistan’daki 7 Aralık’ta yapılacak rövanşa iki haftadan biraz fazla zaman kaldı. AJ’nin amacı, 1 Haziran’da Amerika’da Ruiz’e karşı yaşadığı 7. raundda nakavt ile kaybetmesinin intikamını almak.

Joshua, utanç verici yenilgisinden sonra ABD’de ringe çıkmak istemedi.

Joshua: Ruiz’i yendikten sonra herkesin bana saygı duymasını istiyorum.

“Dünyadaki en iyi adamla savaşıyorum,” dedi Joshua Ruiz hakkında Sky Sports News’e. “Onu sinirlendireceğim ve ne kadar harika olduğumu göstereceğim. Onun çok iyi olduğunu düşünüyorlar, bu yüzden onu dövdüğümde herkesin bana saygı duymasını ve bana ne kadar harika olduğumu söylemesini istiyorum.

Joshua’nın boks hayranları, onu böyle konuştuğunu görmekten memnun, bu övünmeyi Ruiz’i yeneceğine dair bir işaret olarak görüyorlar.

Ayrıca Eddie Hearn, Joshua’nın maçı kazanmak için ayaklarını çalıştırması gerektiğini söyledi. Yakın mesafede kalırsa Ruiz tarafından cezalandırılacağı herkes tarafından biliniyor.