Scott Gilfoid: Anthony Joshua’nın ağır siklet kemerlerini 1 Haziran’da Andy Ruiz Jr.’a kaybetmesinden bu yana beş ay geçti ve inanılan şey hala Joshua’nın maçı 7. raundda bıraktığı ve devam etmek istememesi. Joshua (22-1, 21 KOs) bu görüşlere katılmıyor, ancak eylemler başka türlü söylüyor.

Bildiğimiz şey, Joshua, iplere karşı kendini yasladı 7. raundda Ruiz tarafından ikinci kez düşürüldükten sonra iplere yerleştirdi. Hakem Michael Griffin, Joshua’nın devam etmek isteyip istemediğini sorduğunda Joshua sessizdi. Bir boksör hakemin sorularına cevap vermezse, bu maçı bıraktığının bir işaretidir.

Hem Carl Froch hem de David Haye, Joshua’nın Ruiz’e karşı pes ettiğine inanıyor. Kariyerinde birçok büyük maça çıkmış olan Haye, açıkçası bir hakeme ASLA sırtına dönmeyeceğini ve düşürüldükten sonra savaşı durdurmamasını beklediğini açıkça söylüyor.

Eğer Joshua, 7. raundda Ruiz’e karşı koyamadıysa, o zaman devam etmeye hazır görünmemesinin sebepleri olabilir:

  • Kurtulmak için zaman istedi
  • Durdurmaması için hakeme güvendi
  • Hakem tarafından özel tedavi verileceğini düşünmek
  • Devam etmek isteyip istemediği konusunda kararsız

“Dikkatlice köşeye yürüdü, eldivenlerini kaldırdı. Nihayetinde hakem mücadeleyi durdurdu, çünkü devam etmek istiyormuş gibi görünmüyordu, öyle değil mi? ”Dedi. Carl Froch, Joshua’nın 7. raundda Ruiz tarafından ikinci kez düşürüldükten sonra davranışını anlattı.

Rövaş karşılaşmasında Antony Joshua’nın 85 milyon dolar. Andy Ruiz ise 13 milyon dolar kazanacak. Bu miktarlar garanti para, buna reklam gelirleri öde-izle sistemi de dahil olduğunda bir hayli fazla para kazanacaklar.