Deontay Wilder, Tyson Fury hakkında lineal kemerinin 22 Şubat’ta onunla onunla birlikte yok olacağını söyledi.

Wilder sadece boksta en prestijli kemer olarak gördüğü WBC ağır siklet kemerine önem veriyor. Fury 2015 yılında Wladimir Klitschko’yu yendikten sonra IBF, WBA ve WBO unvanlarını kısa bir süre elinte tutmuştu.

Andy Ruiz’in bir gecede hayatının değiştiği gibi aynı şekilde Fury’nin hayatı Klitschko’yu yenerek bozuldu ve kemerleri savunmak için rövanşa çıkmadı ve kemerlerini kaybetti.

Wilder: Lineal kemeri hakkında konuştuğumu duymayacaksınız

“Hayır, yapmayacağım,” dedi Wilder, onu yenmesi halinde Fury’nin lineal kemerini kabul edip edilmeyeceği sorulduğunda. “Bunun için hiçbir şey umrumda değil. Bu lineal kemerini Fury ortaya çıktıktan sonra duymaya başladık.

“Kemerleri Wladimir Klitschko’dan aldı, ama hiç savunmadı,” dedi Wilder Fury hakkında. “Bunun acıttığını biliyorum. Savunma fırsatınız olmasına rağmen, kendinize sahip olamadınız, çünkü burnunuzla oynamak istediniz.

Deontay, Fury’ye kadar lineal kemerini hiç duymadı

“Şimdi bu kemerle geliyor,” dedi Wilder, Fury’nin kimlik bilgilerini süsleme girişimi hakkında. “Fury ortaya çıkıncaya kadar bunu hiç duymadım. Şimdi görünmez bir kemer için maç yapıyorlar. Buralarda neler olup bittiğini bilmiyorum.

“22 Şubat’ta Tyson Fury ile olan lineal kemeri yok oluyor” dedi Wilder. “Onunla başlayan bu kemer onunla birlikte ölür. Bu umrumda değil. Bu benim için hiçbir şey ifade etmiyor.

Deontay, Ring Magazine unvanını umursamıyor

Ring Magazine kemeri hakkında düşüncelerini sorduğunda Wilder, “Bu umrumda değil,” dedi. “Ring Magazine kemeri. Bu bir Golden Boy unvanı değil mi? Golden Boy bunu yapmadı mı? O adamlardan ayrıldığımdan ve ailem için bir karar verdiğimden beri, onlardan uzağım, bu iyi. Kariyerim açıldı ve ilerledi ve her zaman en yüksek seviyede.

“Neden beni temsil etmeyen ya da benim hakkımda iyi bir şey olmayan bir şeyi temsil edeyim ki,” dedi Wilder ring magazin kemeri hakkında. “Ne için? Dünyadaki en iyi kemere WBC’ye sahibim. Herkesin mirasını inşa etmek istediği dünyanın en prestijli ve bilinen kemeri. Ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve buna sahibim.

Wilder, “Sadece Fury’yi nakavt etmek ve elimin kaldırıldığından emin olmak istiyorum’Dünyanın hala WBC ağır siklet şampiyonu’ ‘denmesini istiyorum. Ve bu olmalı ve bunu dört gözle bekliyorum. “Ben, lineal kemerin üzerinde durmuyorum. Onu nakavt ettiğimde, bu kemerden bahsettiğimi duymayacaksınız, ”dedi Wilder.