WBC’nin geçici unvanına sahip olan ve şu anda Wilder’la maça çıkma hakkına sahip olan Whyte, antreman maçı sırasında Wladimir Klitschko’nun Wilder’ı tamamen bilinçsiz hala getirdiğini iddia ediyor.

Ağır sikleti 10 yıl boyunca kontrol altında tutan ve sonunda arka arkaya yenilgilerin ardından 2017’de emekli olan Klitschko, Wilder, Whyte ve Anthony Joshua’yı antreman maçlarında kullandı.

Whyte, Klitschko ile çok sert bir şekilde maç yaptıktan sonra kamptan eve gönderildiğini belirtiyor.

“Ben sadece öğrenmeye çalışıyordum ve sonra insanları nakavt ettiğini gördüm. Sen benimle neden maç yapmıyorsun diye düşündüm. Oraya gittim ve onunla maç yaptım, “Whyte Sky Sports’a açıkladı.

“Klitschko, Sexton’un burnunu kırdı. ‘ Neden beni nakavt etmiyorsun. Geliyorum’. Oraya gittim ve onunla başa baş bir mücadele sergiledim. Bunun için eve gönderildim .”

Whyte’nin Klitschko tarafından yere düşürülmüş olarak iddia ettiği isim Wilder.

“Onu nakavt ettiğini gördüm,” dedi Whyte. “Wladimir onu nakavt etti.

“Ne olduğunu biliyordu. Ellerini kaldırdı. Wlad geri çekildi, ayak işlerini değiştirdi, çileden çıkardı, hayal kırıklığına uğrattı, vücuda jab atıyor, o daha zayıf jab atıyor, Wilder çaresizdi.

“Nakavt değildi, nakavt edildi. Bu yüzden muhtemelen Wlad ile karşılaşmasını istemediler, çünkü Wlad bir profesyonel olarak dövüşecekti ve Wilder bunu hiç düşünmemişti. “

Wilder’in 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Tyson Fury ile karşılaşması planlanıyor. Kazanan, 2021 Şubat’ına kadar Whyte ile karşılaşmak zorunda.