David Benavidez (24-0, 21 KOs), onunla karşılaştığında tartışmasız süper orta siklet şampiyonu Canelo Alvarez’i tahttan indirecek kişinin kendisi olacağına inanıyor.

Eski iki kez WBC süper orta siklet şampiyonu Benavidez, önümüzdeki Mayıs 2022’de Cinco de Mayo’da Canelo (57-1-2, 39 nakavt) ile karşılaşacak boksörler arasında en önde isim olarak dikkat çekiyor.

Canelo, süper orta siklette tartışmasız şampiyon olma hedefini gerçekleştirdikten sonra rakipleri tükendi ve şimdi boks halkının istediği maçları yapması gerekiyor.

Benavidez listenin başında ve Canelo onunla karşılaşmamayı seçerse, eski şampiyondan kaçtığını herkese açıkça gösterecek. Canelo ayrıca daha önce yaptığı açıklamada Meksikalı boksörlerle dövüşmek istemediğini belirtmişti, bu açıklamayı yapmasının sebebi Benavidez’le karşılaşmak istememesi olabilir.

Bu Cumartesi gecesi Benavidez, Kyrone Davis (16-2-1, 6 nakavt) ile karşılaşacak.

27 yaşındaki Davis, Jose Uzcategui’nin yasaklı bir madde için pozitif test etmesi ve maçtan çekilmesinden sonra Benavidez’in dövüşmesi için yedek rakip olarak getirildi.

Benavidez Kendi Yeteneklerine Güveniyor

Geçen Cumartesi Canelo Alvarez ile Caleb Plant arasındaki maç hakkındaki düşünceleri sorulduğunda David Benavidez Fighthype’a “İyi bir performanstı. Tam olarak tahmin ettiğim gibiydi” dedi.

“Caleb Plant adına iyi başlayacağını düşündüm, savunmada hareket etti, ama sonra Canelo ringi inceleyecek, vücuda çalışacak ve ardından onu büyük bir vuruşla yakalayacaktı.”

“Aynen öyle oldu. Canelo ile devam edecek olan boksörlerin yeterli güce sahip olması gerektiğini daha önce söylemiştim” dedi.

“İstediğin kadar defansif olabilirsin ama er ya da geç büyük bir vuruşla yakalanacaksın. Yani, o seni bitirmeden önce senin onu yakalaman gerektiğini hissediyorum.”

Benavidez “Daha güçlü bir vuruşum var ve kombinasyonları gerçekten iyi atıyorum ve ben de bir vücut yumrukçusuyum. Canelo’nun oyun planında açığa çıkarabileceğimi düşündüğüm pek çok şey var ve potansiyel boşluklar görüyorum” dedi.

“Ona zarar verebilirim. Her raundu geçip 12. raundu geçmeye çalışamazsınız. Kalbinle savaşmalısın. Cehenneme gidip geri dönmelisin,” dedi Benavidez.

“Birinci ve ikinci Golovkin dövüşlerine baktığımda, Golovkin’in yaptığının tam olarak bu olduğunu hissediyorum ve bu yüzden çok başarılı oldu ve bu yüzden çok iyi bir dövüştü.”

“Canelo ile böyle dövüşmek zorunda olduğumu hissediyorum. Ateşe ateşle karşılık vermelisin.”

“Harika bir vuruşum var” dedi Benavidez. “Bu fırsatı istiyorum. Yumruklama gücüme inanıyorum. Yani onun da [Canelo] güçlü olduğunu biliyorum ama doğru vuruşları yaparsam ona da zarar verebileceğimi hissediyorum.”

“Ona meydan okuyabilecek tek kişi benmişim gibi hissediyorum. Kendime ve yeteneklerime inanıyorum ve Canelo’yu tahttan indirecek olan kişinin ben olacağıma inanıyorum.