Teddy Atlas, Canelo Alvarez’in geçen Cumartesi geces IBF süper orta siklet şampiyonu Caleb Plant’i nakavt ederek yenmesini izledikten sonra, artık ciddi rakiplerle karşılaşmasını görmek istediğini belirtti.

Plant, Canelo’nun süper orta sikletteki tartışmasız şampiyon olma hedefini fırsatçı bir şekilde gerçekleştirmek için seçtiği kusurlu şampiyonların sonuncusuydu.

Teddy, Canelo’nun (57-1-2, 39 KOs) şu boksörlerle karşılaşmasını istiyor:

  • Artur Beterbiev
  • Dimitry Bivol
  • David Benavidez
  • Joe Smith Jr.
  • Jermall Charlo

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Canelo, bu boksörlerden hiç birisiyle dövüşmeyi seçmedi.

DAZN’i mutlu etmek ve tartışmalı galibiyetinden bu yana kendisini bu mücadeleye çağıran boks kamuoyunu memnun etmek için yakında 40 yaşındaki Gennadiy ‘GGG’ Golovkin maçını seçerek kolay yoldan gideceği düşünülüyor.

Atlas, Canelo’nun Rakiplerini Eleştirdi

“İyi bir performanstı, ama onun kusurlu adamlarla dövüştüğünü hatırlamalısın. Artık görmek istemiyorum,” dedi Teddy Atlas.

“Anlıyorum ama bu adamlar daha önce söylediğim şey yüzünden maçı kazanamayacaklardı. Ve onları Canelo’nun kariyerini inşa ettiği rakipler olarak görmek istemiyorum.”

“Ve eğer süper orta siklette dövüşecekse, David Benavidez olmadığı sürece başka görmek istemiyorum ve dinle, Benavidez dünyanın en gelişmiş adamı değil. Ama en azından bir alanda yeteneği var, güç. Bir alan, güç ve ‘tamam, onunla gideceğim’ diyebileceğim bir alan.”

“Hatta, belki Jermall Charlo olmadıkça daha fazlasını görmek istemiyorum ve Charlo mükemmel değil, ona yakın değil. Ama en azından yeterli yeteneği var. Beni çekebilecekleri yere sahipler. Ve diyeceğim ki, ‘Bir göz atacağım, inanacağım ve bir göz atacağım. Bir şans olduğuna inanacağım'” dedi Atlas.