Canelo Alvarez, Cumartesi gecesi Caleb Plant’i 11. rauntta nakavt ederek tartışmasız süper orta siklet şampiyonu olmayı başardı.

Alvarez, Plant’i 11. rauntta iki kez düşürdü ve daha önce yenilmemiş olan rakibini, MGM Grand Garden Arena’daki 16.586 kişilik seyircinin önünde nakavt eti.

Yetenekli olan Plant, Alvarez’in en zorlu vuruşlarının birçoğunu alarak dayanıklılık sergiledi ve zaman zaman onu cezalandırdı. Canelo ısrarla Plant’e baskı yaptı ve sonunda istediğini alarak rakibini düzgün bir vuruşla yakaladı.

Alvarez, galibiyetinin ardından ringde Showtime’dan Jim Gray’e “Caleb iyi bir dövüşçü” dedi. “Caleb Plant’e büyük saygı duyuyorum. Çok yetenekli, zor bir rakipti ve ona saygı duyuyorum. Günün sonunda ikimiz de erkeğiz. Benimle dövüşmek ve hala devam etmek istiyordu. Ona utanılacak bir şey olmadığını söyledim. Bu gece harika bir dövüş yaptık.”

Plant gözlem için yakındaki Üniversite Tıp Merkezine götürüldü ve ilk yenilgisinin ardından konuşmak için uygun durumda değildi.

Alvarez, Plant’i yenerek, tartışmasız şampiyon olan 6 boksörden birisi oldu. Emekli orta siklet Bernard Hopkins ve Jermain Taylor, eski tartışmasız junior welterweight şampiyonu Terence Crawford, eski tartışmasız yarı ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk ve şu anki tartışmasız junior welterweight şampiyonu Josh Taylor bu başarıya ulaşan ilk beş dövüşçüydü.

Canelo, “Tartışmasız bir şampiyon olmak çok şey ifade ediyor” dedi. “Tarihte sadece altı tartışmasız şampiyon vardır. Altı kişiden biri olmak beni mutlu ediyor ve motive ediyor.”

Alvarez, “Caleb mücadeleyi oldukça zorlaştırıyordu ama Eddy bana son iki rauntta oyun planına bağlı kalmamı söyledi,” dedi. “Sonunda onu yakaladım. Bitmesi gereken yol buydu. Zaten yaralıydı ve ben bitirmeye gittim.”