Caleb Plant, Cumartesi günü Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da süperstar Canelo Alvarez’e karşı yapacağı maç öncesi Cuma günkü tartıda 75.7 kg ağırlığındaydı. Daha rahat tavırlar sergileyen Canelo (56-1-2, 38 KOs) 76.2 kg ağırlığındaydı ve oldukça formda görünüyordu.

Geçen Eylül ayındaki basın toplantısında gördüğümüz gibi, Plant ve Canelo arasındaki karşılaşma öncesi başka bir aksilikten kaçınabilmek için sahnede bolca güvenlik vardı.

IBF süper orta sıklet şampiyonu Plant (21-0, 12 nakavt), özellikle de sonrasında Showtime’dan Jim Gray ile röportaj yaptığında, Canelo ile yüz yüze geldiğinde duygusal olarak çalışmış görünüyordu.

Sürekli yuhalanırken Plant kalabalık tarafından rahatsız edildi ve gözlerinde tuhaf bir bakış vardı.

Umarım Plant Cumartesi gecesi duygularını kontrol edebilir çünkü ringin içinde iyi bir şekilde düşünmüyorsa Canelo’ya karşı uzun süre dayanamayacak.

Plant, “Ona istediğin kadar tezahürat edebilirsin ve benim için istediğin kadar yuhalayabilirsin. Unutmayın, o koltuklarda oturmak kolaydır. Burada ayağa kalkmak kolay değil, bunu unutma,” dedi.

Plant gergin olup olmadığı sorulduğunda, “Bu benim işim. Bunun için doğdum. Bu benim kaderim” dedi.

Plant’ın “kader” konusundaki konuşması, kazanmanın “kaderi” olduğuna inanıyorsa, maçı kaybederse nasıl tepki vereceğini merak etmelisiniz.

Başına gelenlerle uzlaşabilecek veya haksızlık yapıldığını söyleyerek gerçeği inkar etmeye başlayacak. Bazen mağlup boksörlerden duyduğumuz komplolardan bahsedecek.