Callum Smith, Cumartesi günü yenilgisiz Caleb Plant ile karşılaşacak olan eski rakibi Canelo Alvarez için bir zafer öngördü.

Canelo ve Plant, Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da tartışmasız süper orta sıklet şampiyonluğu için karşılaşacak.

Alvarez, Smith’in WBA ‘süper’ kemerini ele geçirdi. Meksikalı dört siklet dünya şampiyonu, daha sonra Şubat ayında Avni Yıldırım’a karşı kemerlerini savunmaya devam etti ve Mayıs ayında Smith’in vatandaşı Billy Joe Saunders’ı yenerek WBO kemerini kazandı.

Kalan IBF şampiyonluğunun sahibi Plant 21 maçta yenilmedi, ancak Callum Smith, Amerikalı boksörün Canelo’yu rahatsız etme gücüne sahip olup olmadığını sorguladı ve bu nedenle eski rakibinin galip geleceğine inanıyor.

Smith, Pro Boxing Fans’a “İyi bir dövüş” dedi. “Plant belli ki iyi bir dövüşçü. Bir dünya şampiyonu olduğu için bu dövüşü yapmaya hak kazandı.”

“Ama Canelo’yu uzak tutacak gücü var mı bilmiyorum. O iyi bir boksör, ama en iyi yumruk atan kişi değil ve bence Canelo’yu yenmek için her şeyden biraz daha fazlasına sahip almanız gerekiyor.”

“Onun saygısını kazanmalısın ve bunu yapacak gücü olduğunu sanmıyorum. İyi bir dövüş ama Canelo’nun kazandığına inandığım bir dövüş.”