Eski bölüm dünya şampiyonu Billy Joe Saunders, bu hafta sonu Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez ile karşılaşacak olan Caleb Plant’in galibiyet olasılığını değerlendirdi.

Plant, IBF süper orta sıklet unvanını, WBC, WBO, WBA unvanlarını elinde tutan Canelo’ya karşı riske atacak. Saat 04:00’da ekranlara gelecek maçı Ssport Plus kanalı 7 Kasım tarihinde yayınlayacak.

Saunders, Mayıs ayında kemer birleştirme maçında Canelo ile karşılaşmıştı.

Canelo, WBO, WBA, WBC unvanlarını Saunders’a karşı başarıyla savunarak 8 raunt sonunda teknik nakavtla maçı kazanmıştı.

Saunders, Plant’in bir oyun planına bağlı kalması ve dövüş boyunca odaklanması gerektiğini belirtiyor.

Saunders, Talk Sport’a yaptığı açıklamada, “Onun yenilmez bir adam olduğunu düşünmüyorum. Bence Plant’in çok iyi bir boks aklı var, sadece mesafesini koruması gerekiyor. Mesafeden uzak olduğundan emin olmalı, sonuna kadar oyunun içinde olduğundan emin olmalı, bence Canelo’ya karşı iyi bir mücadele verecek” dedi.

“Bence o an, birinci sınıf bir dövüşçüyle değil, elit bir dövüşçüyle birlikte olduğunuzu ve Canelo’nun elit bir dövüşçü olduğunu anlamanız gereken zaman. Ama Plant ona sorun çıkaracak tüm araçlara sahip… Belli ki onu uzak bir mesafede tutması gerekiyor. İlk altı raunt için çok çalışın ve güçlü bitirin. Kesinlikle bu baskıyı sürdürmeli. Menzilinizi güvenli bir mesafede tutmanız ve iyi boks yapmanız gerekir ve umarım hakemler adil olur.”

Günün sonunda, Saunders, ilginç bir şekilde Canelo’yu destekliyor.

Saunders, “Canelo puanla alacak” dedi.