Canelo Alvarez, Andre Ward’ın bu Cumartesi gecesi Caleb’ Sweethands’ Plant için bir galibiyet tahmininde bulunmasına tepki verdi.

Canelo önce medyaya Cumartesi günü kazanacağına dair güvence verdi ve ardından Ward’ın emekliliğinden çıkıp onunla karşılaşmak isteyebileceğini söyledi.

Kayıtlara geçelim, 37 yaşında hala formunu koruyan ‘SOG’ Ward, Haziran 2017’deki rövanş maçında Sergey Kovalev’i nakavt ettikten sonra dört yıl önce emekli oldu. Ward’ın Canelo’ya karşı büyük bir maaş günü için bile emekliliğinden çıkması beklenmiyor ancak Alvarez maçı kazandıktan sonra Ward’a meydan okursa işler değişebilir.

Ward, Plant’a Canelo’yu yenme konusunda ipuçları verdi ve ona ne söylediğini bilmek isteyen boks hayranlarının ilgisi çok fazla. Floyd Mayweather Jr., Meksikalı yıldızı yenme yöntemini 2013’te zaten gösterdiğinden, Plant’in Canelo’yu yenmek için ne yapması gerektiği bir sır değil.

Canelo, Çarşamba günkü son basın toplantısında “Duygularım kontrol altında” dedi. “Sakin kalabilirim.”

31 yaşındaki Canelo, iki ay önce 4 Eylül’de düzenlenen basın toplantısında sağ eliyle Plant’in yüzüne vurdu ve sağ gözünün altında bir kesik oluşmasına neden oldu.

Andre Ward’ın Plant’in kazanacağını tahmin ettiği söylendiğinde Canelo Alvarez, “Göreceğiz,” dedi. “Bir nakavt olacak. Belki benimle karşılaşmak için emeklilikten çıkmak istiyor, ama göreceğiz.”

“Gücüme aşığım. Tarih yazmak benim istediğim şey. Heyecanlıyım. Boks tarihinde sadece beş dövüşçü tartışmasız bir boksör olmayı başardı. Ben altıncı olacağım.”