Daniel Jacobs (36-3, 30 KOs) eski WBC orta siklet şampiyonu Julio Cesar Chavez Jr.’ı (51-4-1, 33 KOs) Cuma gecesi Talking Stick’teki hayal kırıklığı yaratan bir mücadelede 5. raundda yendi.

Chavez Jr. 5.raundun ardından mücadeleden çekildi. Chavez maçı bıraktıktan sonra, ring tarafındaki öfkeli boks hayranları, bıraktığı için mutlu olmadıklarını bildirerek yuhalamaya başladılar.

Raund bittikten sonra Chavez Jr. elinde bir problem olduğunu söyledi. Ancak, antrenörü Freddie Roach, Chavez Jr.’ın neden mücadeleye devam etmemeyi seçtiğini sorduğunda burnunu gösterdi. Chavez’in burnu 5. raundda Jacobs’tan yediği sert yumlarlar sonunda kötü görünüyordu.

Chavez Jr., bu karşılaşmada fazla kilosu dikkat çekti ki bu şaşırtıcı değil. Tartım sırasında Perşembe günü 168 lb’lik sözleşme ağırlık sınırını aşmış ve 3 milyon dolarlık alacağından 1 milyon dolarını ceza olarak ödemek zorunda kaldı.

“Onun ağırlığı çok fazlaydı. Fiziksel olarak daha büyük bir adamdı. Ona karşı koymaya çalıştım.”dedi Jacobs. “Bu kariyerimdeki en büyük rakip. Yumruklarını alabileceğimden emin olmalıydım. Er ya da geç yorulacağını biliyordum.

“Bana kızmadıklarını biliyorum,” dedi Jacobs. “Chavez’e kızgınlar. Sıradaki rakibi sorulduğunda, Jermall Charlo ya da GGG rövanşını istiyorum. Eğer bu maçlardan birinle anlaşamazsak, süper orta siklet şampiyonluğu için savaşmak istiyorum. Billy Joe Saunders ve Callum Smith var, ”dedi Jacobs.