WBO süper orta sıklet şampiyonu Billy Joe Saunders, 2020’de iki boksörden biri ile karşılaşmak için imza atmak istiyor.

WBA süper orta sıklet şampiyonu Callum Smith ya da Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez ile karşılaşmak istiyor.

Geçen ay, Canelo siklet yükseldi ve WBO’nun hafif ağır siklet kemeri için çıktığı mücadelede Sergey Kovalev’i nakavt etti. Fakat birkaç gün önce, Canelo kemeri boşa çıkarttı. Şimdi, süper orta siklette rekabet etmesi bekleniyor.

Canelo’nun, Mayıs ayında maça çıkması bekleniyor ve Saunders, Meksikalı yıldızla yüz yüze gelebilecek boksörler arasında en çok ön plana çıkan bir isim.

Saunders, Sky Sports’a “Şimdi büyük dövüşler istiyorum” dedi. ” Canelo karşılaşması en çok konuşulan ve olmasını istediğim maç.

“Umarım, Eddie Hearn bu şovu hazırlayabilir. Onu yönetim ekibime MTK’ya bıraktım. Eddie ile birlikte bu dövüşün yapılabileceğine çok güveniyorlar. Hem boks hayranlarının hemde benim istediğim bir karşılaşma, bu maçın 2020 Yılında yapılabileceğini umuyorum.

“Onu yeneceğime inanıyorum, sadece bir şans istiyorum.”

Ayrıca Callum Smith de bu konuyu İngiltere topraklarında kabul edilebilecek en büyük seçeneklerden biri olarak Saunders’ın radarında.

“Bence Callum Smith taraftarlar için harika bir mücadele veriyor. Ben ve o, her ikimiz de İngiliz, bunu yapmak çok kolay olurdu. Büyük isimlerden hiçbiri benimle savaşmak istemiyor, o yüzden birbirimizle savaşalım. Callum’u, istiyorum “dedi Saunders.