Daniel Dubois, dünya ağır siklet şampiyonluğunu elde ettikten sonra başını kimseye eğmeyeceğini söylüyor.

22 yaşındaki yenilgisiz boksör bugün Doğu Londra’daki Copper Box Arena’da Kyotaro Fujimoto ile karşılaşıyor. Eğer organizatörü Frank Warren’ın kemer maçına çıkartmayı başarırsa, gelecek yıl bu zamana kadar Dubois dünya şampiyonu olacak.

Dubois bu akşam kazanırsa, dört büyük federasyondan birisinin mutlaka kendinisi zorunlu rakip ilan edeceğine inanıyor.

Dubois, “Kendimi yakında gerçek bir dünya unvanı için savaşırken görüyorum, bu yüzden Anthony Joshua ya da başka biriyle yüzleşmek zorunda kalsam da bundan çekinmeyeceğim,” dedi. “Ben bir savaşcıyım kimseden korkmam”

“Babamın ilk VHS video kasetlerini izlediğimde 5 yaşındaydım ve oradan Lewis ve Bruno maçını hatırladım. Bu iyi bir dövüştü.

“Aynı zamanda, babam bana bir boks eldiveni aldı ve beni eğitti, şu an burada olmamı ona borçluyum. ”

“Büyüyorum ve aynı zamanda olgunlaşıyorum. Sakinleşmek ve bir insan olarak kafamı dinlemek için zamanım oldu. ”

Dubois çok fazla boks izlerken, rakiplerini, önündeki veya daha sonra gelecekte karşılaşabileceklerini inceleme eğilimindedir ve antrenörü Martin Bowers’ın herhangi bir oyun planını ona bırakmayı tercih eder.

Dubois, “Asla diğer boksörlere bakıp bir şeyler yapmaya çalışmıyorum” dedi. “Sadece onların sahip olduğu özelliklere bakıyorum, kafamda bunları birleştirebiliyorum. Boksta her şey mümkündür.

“Bu sporda size hiçbir şey verilmiyor, acımasız bir spor. Oraya girip her şeyi kendim almalıyım. ”

Daniel Dubois ve Kyotaro Fujimoto S sport plus canlı yayınlayacak internet üzerinden üyelik alarak izleyebilirsiniz. Yayının başlama saati 22:45 ana maç muhtemelen gece 12 den sonra başlar.