March 4, 2019; Los Angeles, CA USA; Saul Alvarez speaks at the LA press conference announcing the May 4, 2019 bout between WBA/WBC and Ring middleweight champion Saul Alvarez and IBF middleweight champion Daniel Jacobs that will take place at the T-Mobile Arena in Las Vegas, NV. Mandatory Credit: Melina Pizano/Matchroom Boxing USA

Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez, herkesi evde kalmaya ve devam eden kornavirüsü pandemisi nedeniyle sosyal mesafeyi koruması gerektiğini düşünüyor.

Salgın, boks da dahil olmak üzere önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm spor etkinliklerini kapattı. Bu etkinliklerin çoğunun Nisan, Mayıs ve hatta Haziran ayının bile iptal olmasına neden oldu.

Çoğu ülke, vatandaşların evde kalmaları ve yalnızca gerektiğinde dışarı çıkmalarını söylüyor ve bir çok yasak var.

Canelo, “Bu zor zamanlarda evde kalırken savaşmalıyız. Evde kalarak ve eğiterek yardımcı olalım. Bu savaşı evde kalarak kazanacağız.” Dedi.

Canelo en son Kasım ayında Sergey Kovalev’i devirdi. Bundan önce, aynı yılın Mayıs ayında, Daniel Jacobs’u 12 raund sonunda puanla yenmeyi başardı.

Canelo’nun 2 Mayıs’ta Cinco De Mayo haftasonunun bir parçası olarak Las Vegas’ta WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders’a karşı karşılaşması planlanmıştı. Ancak korona nedeniyle ertelendi.

Canelo ve Saunders maçının olacağına bir garanti yok, çünkü Canelo’nun Gennady Golovkin ile 12 Eylül’de karşılaşmak için zaten bir anlaşması var.

Canelo-Saunders çok fazla ertelenirse, Meksikalı yıldız muhtemelen bu maçı atlayacak ve doğrudan Golovkin ile karşılaşacak.