Tyson Fury’nin organizatörü Bob Arum, WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder ile Fury karşılaşmasının 22 Şubat’ta 2 milyondan fazla öde izle sisteminden izleneceği tahmin ediliyor.

Wilder-Fury 2 rövanşı için 2 milyon + satın alma gerçekçi olmayan bir sayıya benziyor, ama şaşırtıcı değil Arum muazzam rakamları öngörüyor. Aralarında iyi bir maç var, ancak temel sorun Fury’nin sıkıcı bir dövüş tarzına sahip olması ve geçen Aralık ayında Wilder ile yaptığı karşılaşmadan sonra ciddi bir rakiple maç yapmadı.

Fury’nin son maçları Tom Schwarz ve Otto Wallin, Amerikan boks hayranları ilgi göstermedi ve bu maçları yapmak Top Rank için zaman kaybıydı.

Arum, Wilder – Fury 2 rövanşı sorulduğunda, “Son zamanlarda ağır siklet tarihinin en büyük maçlarından biri olacağını düşünüyorum” dedi. “Bence adamım Ortiz gibi değil. Fury son derece güçlü bir boksör ve Wilder’ın sahip olduğu tek silahtan(sağ eli) uzak duracağını biliyor.

Fury hakkında Arum, “Bundan uzak durursa maçı kolay kazanır ancak yakalanır ve yere düşerse kalkıp savaşmaya devam etme kapasitesine sahip olduğunu ilk maçta gösterdi” dedi.