Bob Arum, boksörü Kubrat Pulev’in zayıf çeneli olarak düşündüğü Anthony Joshua’yı 20 Haziran’da devireceğine ve daha sonra Tyson Fury-Deontay Wilder üçüncü maçının kazananıyla maç yapacağını düşünüyor.

Joshua’nın çenesinin en çok test edildiği maçlar şu şekilde:

  • Dillian Whyte
  • Wladimir Klitschko
  • Carlos Takam
  • Alexander Povetkin

“Çenesi yok,” dedi Arum, Pulev’in neden Joshua’yı nakavt edeceği sorulduğunda IFL TV’ye.

“Andy Ruiz’i yeterince tanıyoruz. Ne kadar iyi olduğunu, ne kadar eksik olduğunu biliyoruz, hızlı elleri, oldukça iyi bir çenesi olduğunu biliyoruz, ama nakavt eden biri değil. Güven bana, siciline bak. ”

“Joshua’yı yere düşürmesi bana Joshua’nın çenesinin çok ama çok şüpheli olduğunu gösteriyor. Ruiz’i Pulev ile karşılaştırırsanız, Pulev Andy Ruiz’den çok daha iyi bir boksör. Bu nedenle, söylediğim gibi, Ruiz bile Joshua’yı nakavt edebiliyorsa, Pulev’in onu nakavt etmemesi için hiç bir sebep yok ”dedi.

Herkesin “Kimse Deontay Wilder kadar sert yumruk atamaz” dediğini unutmayın. Belki de bu doğrudur. Wilder’ın söyleyecek çok sözü var. [Fury ile] rövanş sözleşmesi var. Bu yüzden, atlayıp Fury-Joshua dövüşünden bahsetmeden önce, bu maçın nasıl sonuçlanacağını beklememiz gerekiyor.

Diyelim ki Joshua Pulev’i ve Fury yine Wilder ile maç yaptı ve onu dövdü. O zaman herkesi bir odada toplayıp tartışmasız bir şampiyona sahip olmanın çok zor olacağını düşünmüyorum ”dedi.

Joshua hemen şu anda Tyson Fury maçı için yalvarıyorlar. İşte bu yüzden Hearn, Deontay Wilder’ın kenara çekilmesini umuyor, böylece Joshua, Aralık ayında Fury ile karşılaşabilir. Arum’un söylediklerine dayanarak, bu muhtemelen olmayacak.

Arum: Eddie Hearn’un Büyük Ağzı Var

“Trump çok kötü bir şey yapıyor çünkü çok konuşuyor ve mesaj atıyor,” dedi Arum. “Bugün bir basın toplantısında, ne söyleyeceğini bilmediğinde yaptığı medyaya saldırdı. Trump’la ilgili sorun, çok fazla konuşması.

“Sanki Eddie Hearn ABD’nin başkanı gibi. Bu çok fazla konuşan başka bir adam. ”dedi Arum. “Uzmanlar ne zaman spor etkinliklerine geri döneceğimizi bilmiyorlar.

“Bu yüzden şimdi bir ara vermeli ve her şey bittiğinde başlamalıyız. Bu olağandışı ve daha önce hiç böyle bir şey yaşamadık. Hepimiz birlikte spekülasyon yapmayı bırakmalıyız.

“Bugün internette ağzını kapalı tutamayan adamımız Eddie Hearn hakkında bir şeyler okudum, ‘Belki çok uzun sürerse, belki bir Joshua-Pulev maçını unutacağız ve belki de Wilder Fury ile karşılaşamaz, sonra Joshua ve Fury yapabiliriz. ”Eh, Pulev bir insan ve Wilder bir insandır” dedi Arum.