WBA hafif ağır siklet şampiyonu Jean Pascal, devam eden koronavirüs nedeniyle eğitimlerine ara vermek zorunda kaldı.

Pascal (36-6-1, 20 KO) salgın ortaya çıktığında Miami’deydi. Mayıs ayının sonlarında veya Haziran başında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek olan unvanının ikinci savunmasına hazırlanıyordu. Muhtemelen rakibi, Pascal’ın Aralık ayında yendiği Badou Jack olacaktı.

“Yaz başlamadan önce ringe geri döneceğimi biliyordum. Kampımın geri kalanı için Porto Riko’ya gitmeden önce iki haftalık bir eğitim için Miami’ye gittim. Buradan gitmek istediğimde sınırları kapattılar”

Pascal, 14 gün boyunca kendisini gönüllü karantinaya alarak Başbakan François Legault’un tavsiyesine uydu.

“Geri dönmem gerektiğinde, soğukkanlılığımı korudum,” diye ekledi 37 yaşındaki Pascal. “Quebec’e dönerken hiç sorun yaşamadım. Havaalanında da kaos olmadı.

“Karantinadayım, ama kızım Angel benimle değil. Karantinada olduğum süre boyunca halamda kalacak.”

Pascal, “Planlarımın tersine döndüğünü görmenin üzücü olduğu kesin.” Dedi.

“Bu para kaybıdır çünkü uçak biletleri, otel odaları ve yemek için para ödedik. Eve gelip sıfırdan başlamak utanç verici. Bu virüs yüzünden bundan sonra ne olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok, Haziran, Temmuz veya sonbahar aylarında ringe geri dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum.

“Şu anda yaşadığımız kaosta motive kalmak özellikle zor. İnsanların öldüğü ve birçoğunun hasta olduğu göz önüne alındığında kendimi bu kadar aç olmak için biraz bencil bulurdum. ”