Joshua: “Gidip Fury’le antreman yapacağımı söylediğimde, aklımda hiç kimsenin gerçekten anlamayacağı bir planım olduğu için bunu yaptım. Onu döveceğim”

Anthony Joshua, Tyson Fury ile vakit geçirmenin kendisine ileride olası bir maç için yardımcı olabilecek bilgiler edinebileceği düşüncesi.

Joshua, IBF, WBA, WBO ve IBO unvanlarını, Aralık ayında daha önce yenildiği Andy Ruiz Jr’dan geri aldı ve o zamandan beri bu yana Çingene Kralı’nın(Tyson Fury) Deontay Wilder ile Şubat ayında tekrar maç yapacak olmasından dolayı Fury’ye antreman teklif etti.

Joshua, Sky Sports News’e şunları söyledi: “Her şey günün sonunda deneyim kazanmak için.

“Fury ile, onu ilk kez antreman yaparken, belki de yararım için, oraya gidip onu ring etrafında dövebilirim ya da o beni ring etrafında dövebilirdi.

“Eğer durum buysa, onunla karşılaşacağım zaman tüm hatalarımı düzeltme fırsatım olacağını biliyorum.

Joshua’nın Fury’ye bir mesaj vermek isteyip istemediğini sordu: “Yardım istiyorsanız, her zaman burdayım eğer programım uyumluysa, yanıma gelebilir destek olabilirim”

Joshua’nın bir sonraki rakibine karar henüz verilmedi, ancak WBO unvanı Oleksandr Usyk veya IBF unvanınıda Kubrat Pulev’e karşı koruması bekleniyor.

Joshua dedi ki: “Bundan nefret ediyorum, çünkü tüm bu kemerleri toplamak gerçekten çok zor, uzun yıllar boyunca bu kemerleri tutmak istiyorum.

“Yani boks siyaseti yüzünden boşa kemer çıkarmak zorunda olmak sinir bozucu olurdu, ama benim kontrolüm dışında olan şeyler var. Eğer birini kaybedersem, onu geri alabileceğimi biliyorum.”

“Zaman çok hızlı ilerliyor, bir şeyleri unutmak kolay. Bu yüzden yeni yıla ve daha fazla zorluğa, daha fazla rekabete ve umarım daha akılda kalıcı yıllara bakmayı dört gözle bekliyoruz”