Scott Gilfoid’e göre: Tyson Fury’nin babası John Fury, Çingene Kralı’nın(Tyson Fury) Deontay Wilder’ı 22 Şubat’taki rövanşda işini bitireceğini söyledi.

John, WBC ağır siklet şampiyonu Wilder (42-0-1, 41 KOs) ile yaptığı karşılaşmada Fury’nin zayıf olduğunu kabul ediyor. Fury Wilder ile karıştığında zihinsel olarak sadece% 50 ve fiziksel olarak% 50 seviyelerinde olduğunu iddia ediyor.

Tyson daha büyük olduğu için Wilder’ı nakavt edecek – John
Ben böyle görüyorum. Deontay Wilder ile ilk maçında karşılaştığında, olabilecek en kötü durumdaydı ”dedi. John

“Sağ elinden kaçmalısın, üzerinde çalışacakları şey bu,” dedi John, Tyson’ın Wilder’a karşı zafer anahtarını açığa çıkardı. Tyson’ın onu durduracağını biliyorum, çünkü çok daha büyük ve çok daha güçlü olacak.

John, şişman bir Fury’nin Wilder’ı yeneceğine inanma nedenlerini açıkladığı şekilde kulağa çok basit geliyor. Ne yazık ki, hiç mantıklı değil. Fury’nin fazla yağlanması onu yavaşlatacak ve daha çok darbe alabilir hala gelecek. Wilder, son dövüşlerinde onu vurduğunda Fury’ye ne olduğunu zaten biliyoruz. Fury uykuya daldı.

Wilder’in sadece sağ eli var – John
“Sağ elinden uzaklaş anladın mı?” Dedi John Wilder hakkında. “Yaşlı bir adam [Luis Ortiz] o patlayana kadar onu dövüyordu. Ama ne yaptıklarını biliyorlarsa ve zihinlerini işte tutuyorlarsa, bu bir sorun olmamalı.

“Solu oldukça vahşi, değil mi?” Dedi John Wilder hakkında. “Tyson bir mil uzakta onu [Wilder] görebiliyor. Tyson bu sefer çok daha odaklanmış olacak. Unutma, Tyson da nakavt edebilir, 29 maçın 20’sinde rakiplerini nakavt etmeyi başardı. Yani eğer Wilder’ı çeneden veya vücuda yaptığı vuruşlarla yakalayabilirse onu yıkabilir.

John, Fury’nin gücü hakkında övgüyle “Onu pedlerde tutmaya çalıştım ve pedleri tutamadım,” dedi. “Pedleri parçalıyordu. Bu Tyson Wilder ile savaşırsa, kısa bir gece ne olacağını düşündüm ve bu sefer buna inanıyorum. Tyson’ın zamanı geldi, ”dedi John.