Maç sonrası basın toplantısında 15 dakika boyunca Andy Ruiz özür diledi. Babasından özür diledi, antrenörü Manny Robles’den, fazla kilolu olduğu için özür diledi. Yanlış olduğunu kabul etmenin zamanı gelmişti.

Ruiz, Cuma günkü tartımda 128kg’lik sıra dışı bir kilo ile tartıldığında, bazıları ceplerinde veya şapkasının altında gizli ağırlıkları olduğunu iddia etti. Gerçek şu ki, bu kilo gerçekti.

Ruiz, Robles’in ve babasının, daha fazla çalışması için onu uyardığını itiraf etti, ancak canını sıkmadı.

“Her zaman yarın vardı. Bu karşılaşmayı daha ciddiye almalıydım, ”dedi Ruiz. “Üç aylık parti ve kutlama beni etkiledi.”(İlk maçı kazandıktan sonra)

“Daha iri ve daha ağır olmak, bana fayda sağlayacağını düşündüm. Olmadı ”dedi. “Fazla kilolu olunca daha güçlü olacağımı sanıyordum. ”

“Daha zayıftım sonra kilo aldım. Kendime güvenmeyi seçtim. Daha çok çalışmalı ve takımımı ve antrenörümü dinlemeliydim. Bir sonraki maç için bekleyemeyeceğim en iyisini yaptık. Joshua bir maç kazandı, ben bir maç kazandım ve sırada üçüncü maç var. ”

“Rakiplerimin hiçbirisinden korkmuyorum. Ellerimin 1 Haziran’da olduğu gibi olmasına izin vermiş olsaydım kazanacağımı düşünüyorum.”

“Daha fazla baskı yapmalıydım, çok bekledim. Kollarım normalde olduğu kadar rahat değildi. Sanırım kilo yüzünden haraket etmekte zorlandım. ”