Porter vs Ugas

Yordenis Ugas, Shawn Porter ile yeniden karşılaşmayı memnuniyetle karşılıyor, ancak Kübalı boksör bu hissin karşılıklı olduğunu düşünmüyor.

“Benimle tekrar ringe çıkmayacak,” dedi Ugas BoxingScene.com’a. “Çünkü ilk maçımızdaki kadar zorlanacağını biliyor. Bu yüzden yapmayacak. ”

Ugas, 10½ ay önce Porter’ın sahip olduğu WBC kemeri için 12 raundluk maçta tartışmalı bir kararla Porter maçı kazanmıştı.

Hakem Zachary Young, kartında 117-111 kazananı Ugas olarak gördü. Diğer iki hakem Max De Luca ve Steve Morrow 9 Mart’ta Kaliforniya, Carson’daki Dignity Health Sports Park’ta sırasıyla 115-113 ve 116-112 Porter lehine puanladılar.

“O maçı kazandığımı biliyorum,” dedi Ugas. “Bu sıkı bir maçtı, rekabetçi bir mücadeleydi. Ama onu yenmek için yeterince şey yaptığımı biliyorum. ”

Ugas, kariyerinin ilk dünya şampiyonluğu mücadelesinde 7 raund kazandığını öne sürdü. Resmi olarak kaybetmesine rağmen, Porter’a karşı performansı Ugas’ın kariyerine bir destek verdi.

“Bu maçta olanlardan kesinlikle daha fazla hayran ve daha fazla saygı kazandım,” dedi Ugas. “Hayranlara bir dünya şampiyonu karşısında becerilerimi gösterebildim. İnsanlar artık dünyanın en iyi bokısörlerinden biri olduğumu biliyor. ”

Las Vegas sakini olan Ugas, bugün Mississippi, Biloxi’de ringe geri dönecek. Mike Dallas Jr.’a karşı 10 raundluk maça çıkacak, Beau Rivage Resort & Casino’dan (20:00 / 17:00 PT) FS1 canlı yayınlayacak.