Anthony Joshua, Aralık ayında Andy Ruiz’i Suudi Arabistan’da 12 raund sonunda yenerek intikamını aldı. İntikam almanın yanı sıra WBA, WBO, IBF ve IBO ağır siklet ünvanlarını da geri aldı.

Haziran ayında Ruiz tarafından şok edici bir şekilde durdurulduktan sonra, Joshua stilini tamamen değiştirdi ve rövanş mücadelesinde uzaktan boks yapmayı tercih etti.

Ruiz, rövanşta 15 kilo daha ağırdı ve maçtan sonra çok fazla parti yaptığını kabul etti ve olması gerektiği gibi eğitim görmüyordu.

Ruiz karşısındaki bir galibiyet, Joshua’ya puanla kaybeden bir diğer isim olan eski ağır siklet şampiyonu Joseph Parker, Joshua’nın değişiminden etkilendi.

“Joshua’nın boks şekli bütün raundlarda çok fazla haraket etti. Ruiz biraz ağır geldi ama geri dönecek. Pek çok boksör onunla karşılaşmak istemiyor “dedi Parker BoxingScene.com’a.

Joshua’nın ekibi şu anda Mayıs ya da Haziran aylarındaki maç için Kubrat Pulev ile görüşmelerini sürdürüyor.

Pulev, 2014’te Wladimir Klitschko’ya olan yenilgisinden sonra art arda 8 galibiyet elde etti. Bu galibiyet çizgisi olsa bile Parker, Pulev’in Joshua için büyük bir tehdit oluşturacağına inanmıyor.

Parker, “Bunun Joshua için bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Pulev iyi bir dönem geçiriyor ama Joshua’nın performansı ve yeni hali – Pulev iyi bir boksör ama bu maçı kesinlikle Joshua’nın alacağını düşünüyorum,” dedi.