Ağır siklet boksör Dillian Whyte, son maçında yenilgiyle tanışan Deontay Wilder’ın artık korkulan bir boksör olmadığını belirtti.

Geçen ay Tyson Fury, Wilder’ı iki kez düşürdü ve WBC’nin ağır siklet unvanını 7. raundda nakavt ederek kazandı.

WBC’nin geçici kemerine sahip olan Whyte, mecburi rakip olmasına rağmen bir türlü WBC şampiyonluk maçına çıkamadı.

Wilder, üçüncü maçı Las Vegas’ta 18 Temmuz tarihinde yapmak için sözleşmedeki geçerli maddeyi kullandı. Ancak şimdi devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle Ekim ayına kadar bu maç gecikebilir.

Whyte Sky Sports’a verdiği demeçte, “İlk maçı da kaybettiği düşünüldüğünde yapılan üçüncü bir maç saçma,” dedi. “Bence Tyson Fury her koşulda ondan daha iyi. Son 12-15 yıl içinde değişmediği için şimdi ne değişecek? Hiçbir şey, hiçbir şeyi değiştiremeyecek.”

“Bir jab atamaz, boks yapamaz,” dedi Whyte. “Dengesi korkunç, boynu çok zayıf ve herkesin söylediği kadar sert vurmuyor. ”

“Onun için, iyi bir zamanlama ve hız, şimdiye kadar ilerlemesine izin verdi. Bu çok yıkıcı bir güç değil. Kayıtlarına bakıyorsun, gerçekten önemli isimlerle maç yapmadı.”

“Şimdi korkak neden benden bu kadar uzun süre kaçtı biliyorsun. 2017’den beri onun 1 numaralı rakibi oldum, ama benimle asla karşılaşmak istemedi. WBC’nin arkasında saklanıyor ve yalvarıyor. Benden başka kimseyle karşılaşmasına izin verilmeseydi onu yok ederdim ve o da bunun farkında”

Whyte, 2 Mayıs’ta Manchester’da eski dünya şampiyonu Alexander Povetkin ile karşılaşacak, ancak bu maçın Haziran ayında bir tarihe ertelenmesi bekleniyor.