İki boksöre 2019’un başlarında birbirleriyle karşılaşmaları emredildi, ancak daha sonra Breazeale WBC dünya şampiyonu Deontay Wilder’la karşı karşıya geldi.

Wilder, Breazeale’ı ilk raundda tek bir yumrukla nakavt etti.

Whyte şu anda, Wilder ve Tyson Fury arasındaki üçüncü maçın galibini bekliyor ve kazananla maç yapma hakkına sahip.

Breazeale o zamandan beri Whyte ile maç yapmayı istedi.

Ancak Whyte’nin bu maça çok az ilgisi var.

“Bu adamlar zaman kaybı. Açıkçası evde sıkıldı ve son nakavt oluşunu unutturmaya çalışıyor ve nasıl başka bir büyük maaş alırım onun peşinde. Bu adam bir fiyasko, nasıl iki dünya şampiyonluğu maçına birden çıkabilir, onlardan birini bile hak etmiyordu, bu yüzden iki dünya şampiyonluğu maçına çıkmasının nedeni kolay rakip olması ve para.”

“Onu ring içinde ve dışında aşağılayan Wilder’a karşı utanç verici bir şekilde ilk raundda nakavt oldu. Benimle karşılaşmadan önce bir kaç önemli maç yapmak zorunda.”

Whyte, Olimpiyat altın madalya kazanan ve eski WBA şampiyonu Alexander Povetkin’e karşı 4 Temmuz’da Manchester’da dönüş yapacak.

“Sadece Klitschko ve Joshua’ya kaybetti. O sert bir adam ve Povetkin ile ilgili tek şey, teknik olarak iyi. Çok tecrübeli ve maçlarındaki iniş çıkışlarla başa çıkıyor. Ona odaklandım ve ona her şeyi vereceğim saygı duyduğum bir isim, bu yüzden eğitim kampında çalışmaya devam ediyorum. “